Аферисти виманили у жителів Чернівецької області понад 58 тисяч гривень. Наразі поліцейські проводять заходи для встановлення осіб, причетних до вчинення протиправних дій відносно буковинців.
Про це
повідомив відділ комунікації поліції Чернівецької області, передає molbuk.ua
Учора, 7 листопада, до Чернівецького районного управління поліції із заявою про шахрайські дії звернулася 45-річна чернівчанка.
"Заявниця розповіла, що до неї зателефонував незнайомець та представився працівником однієї з фінансових установ. Під приводом відновлення користування банківським рахунком співрозмовник дізнався у буковинки конфіденційну інформацію, після чого з її картки було знято 3 600 гривень", – йдеться у повідомленні.
Цього ж дня із повідомленням про шахрайство до поліції звернувся 30-річний житель села Малинці Дністровського району.
"Чоловік розповів поліцейським, що під приводом додаткового заробітку в мережі Інтернеті, перерахував на рахунок нібито роботодавця 26 500 гривень", – повідомили у відділі комунікації.
Також внаслідок протиправних дій шахраїв потерпів 29-річний житель села Грозинці Чернівецького району. Під приводом розробки сайту на одній із Інтернет-платформ, зловмисники виманили у буковинця майже 24 тисячі гривень.
Жителька села Драчинці Чернівецького району розповіла поліцейським, що виявила на банківському рахунку відсутність 4 тисяч гривень. Зі слів заявниці, кошти були перераховані на банківський рахунок невідомої особи.
Відомості про незаконні заволодіння коштами громадян слідчі та дізнавачі поліції Буковини внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Тривають досудові розслідування.
Поліцейські Буковини наголошують: щоб не стати жертвою шахраїв – дотримуйтеся основних правил онлайн-безпеки. А саме:
– ніколи й нікому не повідомляйте особисті дані (номер паспорта, індивідуальний податковий номер, паролі та секретні коди до картки та з SMS-повідомлень);
– якщо ви отримали повідомлення про якісь проблеми з банківським рахунком, зверніться безпосередньо у відділення банку або за номером служби підтримки, який зазначено на картці або офіційному сайті фінансової установи;
– використовуйте лише перевірені інтернет-ресурси та переконайтеся у правильності назви необхідного сайту. Один непомітний символ в адресі сайту може означати, що він є фішинговим.
– у випадку пошуку роботу – надавайте перевагу вакансіям з офіційним працевлаштуванням.
Якщо ви все ж таки потрапили до пастки аферистів — одразу телефонуйте на спецлінію "102".
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
8-11-2023, 12:37
0
1 486