Люди, які регулярно сплять п'ять або менше годин вночі, можуть мати більший ризик розвитку симптомів депресії.
Про це
свідчать результати нового дослідження,
писати The Washington Post.
Зазначається, що під час дослідження, результати якого опублікували у журналі Translational Psychiatry, вчені вивчили дані про стан здоров'я 7146 людей у віці 50 років і старше в Англії. Дослідники стежили за всіма учасниками експерименту в середньому вісім років. У результаті вчені дійшли висновку, що люди похилого віку, які сплять п'ять або менше годин на добу, з більшою ймовірністю проявлять ознаки депресії через роки.
Як зазначив, провідний автор дослідження, доктор Одеса Гамільтон, ті чи інші проблеми зі сном часто розглядаються як ознака депресії, проте деякі висновки вчених показують, що все навпаки - це проблеми зі сном можуть з часом викликати депресію.
Вчені припускають, що люди, які сплять менше оптимальної кількості годин щоночі, можуть відчувати депресію, оскільки здатність регулювати емоції може бути ускладнена через брак відпочинку. Тривалі періоди позбавлення сну можуть впливати на ділянки мозку, які беруть участь в обробці емоцій. Хороший нічний сон покращує пам'ять, настрій і загальний стан здоров'я.
Для того, щоб покращити сон, необхідно звернути увагу на звички сну і навколишнє середовище - час, коли ви лягаєте спати, коли ви прокидаєтеся, а також шум або світло навколо.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
22-10-2023, 01:45
0
6 039