"Висновки невтішні". Науковець розповів, як зміни клімату вплинуть на Україну

новини / Новини України
2 069
0

Підвищення середньої температури на планеті на 2 градуси викличе незворотні зміни у рослинному світі України. Найбільше під загрозою високогір'я Карпат і верхові болота Полісся.

Про це розповів академік НАН України, геоботанік і доктор біологічних наук Яків Дідух в ексклюзивному інтерв'ю РБК-Україна.



Якими будуть наслідки для України від змін клімату


"Висновки дуже невтішні. У мене є своя методика і я прорахував, що якщо середньорічна температура на планеті підвищиться на 2 градуси, то понад половину рідкісних видів зникнуть зі своїх місць. Це означає, що рослина не зможе рости в даних умовах. Але вона може переміститись в інші екологічні умови або скоротити ареал", - заявив науковець.

За його словами, найкритичніша ситуація у високогір'ї Карпат, бо ці гори в Україні невисокі, а також для верхових боліт Полісся, бо для цих видів не існує плацдармів відступу.

"Рослини чутливі індикатори, що реагують на природні зміни. Ці 2-2,5 градуси - це та критична межа, коли природні екосистеми зазнають незворотних змін. Хоча процес зникнення, втрати біорізноманіття відбувається поступово, однак він сигналізує, що ми рухаємося до межі, за якою може наступити екологічна катастрофа", - додає Дідух.

Також він зазначає, що раніше науковці говорили, що темпи змін клімату будуть набагато нижчі.

"Але зараз ми швидше рухаємось до цієї межі. А всі військові дії посилюють цей процес", - пояснив академік.

Що має зробити кожен українець, щоб зменшити негативний вплив на екологію


"Потрібно в собі формувати екологічне мислення. Не треба думати, що за екологічний стан відповідає влада, вчені чи ще хтось, бо це стосується кожного. Необхідно формувати екологічну свідомість, щоб кожна людина від дитячого садочку і до пенсійного віку думала і турбувалася про те, як саме її діяльність впливає на природу", - розповів Дідух.

Також він наголосив, що сортування сміття та зменшення використання поліетиленових пакетів позитивно впливає на екологію.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.