RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Три школи у центрі Чернівців – без спортмайданчиків



У трьох шкіл у центрі Чернівців немає спортивних майданчиків. Відтак учні навіть у теплу пору змушені пітніти у спортзалах. Також через нестачу приміщень уроки фізкультури часто проводять одночасно для двох класів в одному спортзалі. Ідеться про ліцей №6 на вулиці Шептицького, ліцеї №14 та №15 "ОРТ" на вулиці Шкільній.

Про це йдеться у публікації "МБ" від 31 серпня, пише molbuk.ua



"Хочеться грати у футбол на свіжому повітрі"

Торік у листопаді "МБ" уже порушував цю тему. Тоді у всіх трьох школах визнали, що проблема зі спортмайданчиками існує, проте як її розв’язати, не знають.

Читайте також: У дитсадках Чернівців – брак кухарів та інших працівників

У ліцеї №6 на той час налічувалося понад 350 учнів. Заступниця директора з виховної роботи ліцею №6 Ганна БИКУ розповідала, що вуличного спортмайданчика немає, відтак діти по черзі займаються у спортзалі. Часом доводиться проводити там уроки фізкультури одночасно для двох класів.

Така ж ситуація торік була і в ліцеї №15 "ОРТ" (колишній школі №41). Учні тут змушені тренуватися у спортзалі, а навесні – на клаптику шкільного подвір’я.

У ліцеї №14 також є лише один спортзал у приміщенні.

"Зважаючи на те, що у нас 760 учнів (станом на серпень 2023 року – уже 650 учнів, – ред.), а це 22 класи, за умов очного навчання повноцінно використовувати спортзал немає можливості. Рахуйте самі: 8 уроків фізкультури на 5 днів – це 40 уроків. А всього таких уроків – 66. Тобто треба, щоб у спортзалі займалися одночасно по два класи. Зрозуміло, що це не дуже ефективно", – визнав проблему директор ліцею №14 Сергій Кізіма.

Відтоді нічого не змінилося: заклади як були, так і залишаються без спортмайданчиків.

"Якщо зроблять бодай щось, це вже плюс"

Поки тепло, планують виводити учнів на шкільне подвір’я.

"Подвір’я ми теж можемо використовувати для рухливих ігор серед початкових класів та прогулянок для груп продовженого дня. Не впевнений, що це будуть уроки фізкультури, тому що все ж таки там тротуарна плитка. Для фізкультури наразі тільки спортзал. Ще облаштували через дорогу невеличкий спортзал для занять спортивних секцій із панкратіону. Постелили покриття, робимо ремонт, щоби це було не просто адаптоване приміщення, а для повноцінних спортивних занять", – каже Сергій Кізіма.

Така вже доля шкіл в історичному центрі міста – обходитися без спортивних майданчиків, розводить руками директор.

"Ми в центрі міста, всюди дорожнє покриття. У нас немає ні вуличних майданчиків, ні тренажерів. Для центру міста просто необхідні об’єкти спортивної інфраструктури. Їх зможуть використовувати як школи, так і мешканці", – розмірковує освітянин.

Колись школи займалися на майданчику на вулиці Шептицького. Там, де триває скандальне будівництво. Однак територія поступово стала повністю занедбаною, а торік забудовник вирив там котлован.

Відтак школам залишається лише сподіватися, що ця справа якось вирішиться, а на вулиці Шептицького з’явиться бодай якийсь спортмайданчик, споруджений забудовником або за кошти міського бюджету.

"Проєктом передбачено, що там мав би бути функціональний спортивний майданчик. Так, можливо, він буде не таких розмірів, як би того хотілося. Але якщо там зроблять бодай щось, це вже плюс. Бо останні десять років той майданчик узагалі не використовувався. Якщо там щось збудують і виділять години для всіх трьох шкіл, то це нехай частково, але покращить ситуацію", – вважає Сергій Кізіма.

Також у майбутньому розглядають варіант облаштування ігрової зони на площі Пресвятої Марії.

"Ідея в тому, що мала б відбутися реконструкція площі Пресвятої Марії з акцентом на молодіжну історію, субкультуру. Архітектори щось таке обговорювали. Якщо там можливо зробити щось спортивне, ми б могли виходити з учнями туди", – каже Сергій Кізіма.

Офіційно:

"Виходимо з того, що маємо"

Ірина Ткачук, начальниця управління освіти міськради:

"Кожен із закладів має хоча б невелике подвір’я. І діти у теплу пору року можуть там займатися. Звичайно, не може бути так, як, наприклад, у ліцеї №20 (колишня школа №27), де можуть займатися три класи водночас. Усе ж адміністрація намагається складати розклади таким чином, щоби хоч по одному класу займалися на свіжому повітрі.

Тим більше, що у нас модульна система формування системи фізичного виховання. І, відповідно, це не обов’язково має бути футбол чи легка атлетика. Можна виходити з ситуації за допомогою інших активних видів спорту. Зараз ми, наприклад, за допомогою "Ліги нескорених", яку започатковуємо з вересня, будемо популяризувати на території громади різноманітні ігри – корфбол, фризбі, бадмінтон. Площ шкільних дворів, які є у цих трьох школах, вистачає для того, щоби грати у ці види спорту.

Ми розглядаємо всі можливості щодо облаштування повноцінних спортмайданчиків для цих шкіл. Однак розуміємо, що вони знаходяться в історичній зоні. І такої можливості наразі немає. Тож виходимо з того, що маємо".

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Галина Олійник
2-09-2023, 20:10
Коментарів 0 Переглядів 2 898

Теги -

У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.