Багато людей солодким заїдають стрес. Це частково допомагає їм впоратись із поганим настроєм. Але це не єдина причина, чому постійно тягне до цукерок, шоколаду і тістечок.
Чому так відбувається і що з цим робити, розповіла дієтолог Наталія Кондратюк в Instagram.
Недосипання
"Через недосип у нас збільшується синтез гормону кортизолу (гормон стресу) і для того, щоб врівноважити кортизол - наш організм правдами і неправдами буде шукати собі ендорфіни та дофаміни. І для нього з’їсти шоколадку - це найпростіший спосіб. Адже ви під час жування шоколаду отримуєте задоволення і кортизол знижується", - пояснює експерт.
Щоб позбутися цього, намагайтеся більше спати, можна навіть вдень лягти на 15-30 хв. Якщо є проблеми з засинанням - можна приймати мелатонін.
Незбалансований раціон
"Брак вітамінів, мінералів і просто брак енергії спонукатимуть наш організм до пошуку додаткових джерел енергії. Знову ж таки наш мозок пам’ятає - що з’ївши шоколадку він швидко отримає ту енергію, а це ж іще й "швидкі вуглеводи". Тому він активно посилає сигнал - "ну дай цукерочку", - каже Кондратюк.
У цьому випадку треба переглянути свій раціон. Харчування має бути регулярним, різноманітним і збалансованим.
Психологічні потреби
"Бажання з'їсти солодке може бути сигналом від вашого мозку, який шукає радощів і насолоди. У житті сучасної українки можна знайти 100 причин для стресів щодня - тривоги, переживання за рідних, близьких, за ЗСУ. А оскільки жінки схильні більше хвилюватися, то часто використовують їжу, зокрема солодке, як засіб заспокоєння і відпочинку. Так ми заповнюємо емоційну порожнечу", - говорить дієтолог.
Щоб цього позбутися, треба планувати на день якісь маленькі радощі - подивіться улюблений фільм, зустріньтесь із подругою, погуляйте біля озера.
"Якщо ви знатимете, що у вас буде сьогодні приємна подія, це допоможе вам пережити стрес і не дасть зірватись. А такі події щодня за кілька тижнів суттєво покращать настрій. Тоді простіше буде контролювати бажання з'їсти щось солодке", - каже Кондратюк.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram