Буковинка, старший лейтенант Олександра Холевчук цього місяця здобула почесний берет кольору ґрунту. 35-річна військова до служби в ЗСУ дванадцять років займала посаду державної служби, працювала в різних структурних підрозділах Чернівецької ОДА.
Про це Олександра Холевчук розповіла molbuk.ua
‒ Коли працювала в Департаменті освіти і науки Чернівецької ОДА, то вступила на навчання до військової кафедри ЧНУ. Через рік, після її закінчення, підписала контракт із 128-ою окремою гірсько-штурмовою Закарпатською бригадою. Служу в ній упродовж двох років і наразі виконую свої обов'язки в районі ведення бойових дій, ‒ розповідає Олександра.
Службу в армії Олександра асоціює з цікавими та різносторонніми людьми.
‒ Можу впевнено сказати, що під час проходження військової служби знайшла тут хороших та вірних друзів. Без сумніву знаю, що ці люди залишаться зі мною поруч до кінця життя, як би там все не склалось у майбутньому, ‒ зізнається військовослужбовиця.
"Важливо знати і розуміти, що в мене є надійний "тил"…
За словами Олександри, служба в армії – це постійна дисципліна, витримка та стійкість...
‒ Загалом служба не є легкою… Коли ти долучаєшся до лав армії - з'являються нові зобов’язання, відчуваєш ще більшу перед собою відповідальність. Для мене це справді почесний обов'язок... Наразі, я бачу себе тільки у лавах ЗСУ… ‒ каже Олександра.
Берет кольору ґрунту ‒ це один із символів штурмовика. Щоб його отримати, мало лише служити у відповідній бригаді, треба скласти іспит – пройти спеціальну смугу перешкод.
‒ Складання іспиту з метою отримання "штурмового" берету або берету кольору ґрунту ‒ це наші традиції. Такі іспити проводяться в нашій військовій частини вже тривалий час. Обов'язковими є елементи гірської підготовки. При проходженні смуги ми набуваємо досвіду поведінки в непередбачуваних ситуаціях, максимально наближених до фронтових. Також є можливість отримати навички психологічної стійкості. Весь маршрут долається у супроводі психолога, командирів та медиків. Смуга ‒ це тактичні навчання, поєднані з іспитом. Скласти іспит та отримати берет для мене це важлива мета. Я в першу чергу собі хотіла довести, що здатна пройти смугу разом з іншими побратимами, ‒ розповідає військовослужбовиця.
Олександра каже, що найважче у службі – це втрата побратимів...
‒ Втрата друзів – є найважчим у службі… Всі інші труднощі просто не мають для мене ніякого значення. Щодо того, чи важко бути взагалі військослужбовцем, то без сумнівів відповідь – так. Твоя фізична підготовка має бути так само хорошою, як і моральна та психологічна підготовка, ‒ каже Олександра. – Також мені дуже важливо знати і розуміти, що в мене є надійний тил вдома. Наприклад, мені важливо відчувати, що мене підтримають не тільки психологічно, а і на звичайному побутовому рівні. Якщо терміново мені на позиції необхідні певні речі - вони повинні потрапити сюди дуже швидко, де б я не проходила службу в той момент, чи то в пункті постійної дислокації моєї частини, чи в районі ведення бойових дій. Водночас упродовж служби мої "цивільні" питання та проблеми нікуди не зникають, тож дуже важливо знати, що поруч є друзі, які завжди можуть допомогти, коли тобі це потрібно...
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
26-07-2023, 21:19
0
1 921