RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Рекордні показники: у Польщі українці почали масово відкривати власний бізнес


Українці почали масово реєструвати бізнес у Польщі. Кількість нових підприємств сягає 2000 на місяць.

Цього року громадяни України відкрили в Польщі близько 14 тисяч фірм – це майже стільки ж, скільки за весь 2022 рік, повідомляє Польський економічний інститут (PIE).



У 2022 році українці створили в Польщі майже 16 тисяч одноосібних підприємств (ФОП), що становить 6% усіх нових бізнесів, зареєстрованих торік. За перші шість місяців 2023 року додалося майже стільки само.

Із початку війни до кінця червня 2023 року в Центральній базі реєстрації та інформації про бізнес було зареєстровано 29 400 українських ФОП. Найбільше – у сфері будівництва, інформації та зв'язку, послуг (85% – перукарські та косметологічні послуги).

До війни у 2022 році на місяць реєстрували близько 200 українських підприємств у Польщі. Зазначається, що після вторгнення РФ в Україну ситуація кардинально змінилася.

У квітні 2022 року порівняно з березнем кількість компаній зросла майже у 3 рази. Із травня 2022 року щомісяця реєструвалося мінімум 1000 нових фірм українців. 2023 рік приніс рекордні обсяги, зазначили в інституті.

"Із початку 2023 року щомісяця ми спостерігаємо створення понад 2 тисяч українських ФОП. На українські компанії припадає 67% усіх нових іноземних бізнесів і 10% усіх фірм, створених протягом першої половини 2023 року", – сказала керівник групи економічного прогнозування інституту Катажина Дембковська.

Понад половина (61%) іноземних ФОП, зареєстрованих із січня 2022 року по червень 2023 року, мають власників з українським громадянством. Згідно з аналізом експертів інституту, у 2022 році компанії, засновані громадянами України, становили 57% іноземних компаній у Польщі, а в 2023 році таких уже дві третини (майже 67%). З початку 2022 року закрилися тільки 3% фірм, створених українцями.

"Для біженців це часто є кращим рішенням, ніж працювати як найманий працівник, спосіб утримувати себе та свої сім’ї, а також працювати відповідно до своєї кваліфікації", – підсумувала експерт.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Алісія Давид
19-07-2023, 12:00
Коментарів 7 Переглядів 1 372

Теги -
Hаписав: Олена С., Коментарів: 0, Новин: 0, 19 липня 2023 13:49
В новині:
А у нас навпаки закривають величезні потужні підприємства, такі як Машзавод((( Завод сплачував до бюджету країни не один мільйон податків та надавав багатьом людям можливість заробити.Захищати бізнес так само важливо, як захищати працівника та працю. На жаль наша влада цього не робить,директор та працівники товариства залишились сам на сам з цією проблемою та всіма шляхами намагаються відновити справедливість. Звичайно за кордоном краще, якщо тут всім всеодно(

Hаписав: Христина, Коментарів: 0, Новин: 0, 19 липня 2023 15:27
В новині:
Правильно, а навіщо розвивати виробництво та створювати бізнес тут, якщо в любий момент, якщо комусь захочеться , твої здобутки, твою зароблену роками репутацію зможуть просто знищити. Як це ,на жаль, зараз відбувається з ТОВ Машзаводом( Підприємство не порушувало законодавства України, не співпрацювало з агресором, проходило постійні прискіпливі перевірки, але всеодно з якихось причин потрапило до санкційного списку. І кому від цього легше? Можливо працівникам, які залишились без роботи, чи державі, яка недоотримує мільйони до бюджету?

Hаписав: Лариса, Коментарів: 0, Новин: 0, 19 липня 2023 15:37
В новині:
За кордоном українцям допомагають поляки , а на Україні своїм не дають працювати , на прикладі Чернівецький Машзавод , який не працює вже 9 місяців, на незаконно накладених санкціях , робітники без роботи , а допомоги з боку влади немає , тільки обіцянки.

Hаписав: Гість Аліна, Коментарів: 0, Новин: 0, 19 липня 2023 15:42
В новині:
Бізнес і робота можуть процвітати за кордоном, а на Буковині такий як Машзавод , вже не працює тривалий час , робітники та спеціалісти без роботи, люди у відчаї , без засобів для існування,чому б своїм не дати змогу працювати тут в Україні .

Hаписав: Гість Наталія, Коментарів: 0, Новин: 0, 19 липня 2023 15:44
В новині:
Чому в Польщі українців підтримують, допомагають їм створювати бізнес? А в нашій країні не тільки не допомагають, але й накладають незаконні санкції, як на Машзавод. Підприємство не працює, працівники без роботи. Коли завод нарешті запрацює?

Hаписав: Злата, Коментарів: 0, Новин: 0, 19 липня 2023 15:53
В новині:
Чому інші країни йдуть на зустріч людям , а своїм , у своїй країні немає змоги працювати, таке підприємство як Машзавод могло б працювати і приносити користь і податки до бюджету, але ж ні, санкції які наклали незаконно, не знімають,робітники без роботи , хто зацікавлений у цьому ???

Hаписав: Поліна, Коментарів: 0, Новин: 0, 19 липня 2023 15:55
В новині:
Виходить краще відкривати нові підприємства в Польші, тому що там турбуються про економіку країни та людей. А у в нашій країні працівники Машзавода вже 9 місяців як залишились без засобів до існування через те, що завод під необґрунтованими санкціями. А влада міста нічого не робить для відновлення роботи підприємства. Хоча завод в цей час мав би працювати на повну потужність для відновлення України.


Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.