На сесії Чернівецької міської ради прийняли нові правила благоустрою.
Востаннє зміни до Правил благоустрою вносили у 2020 році, пише molbuk.ua.
Ухвалили низку суттєвих змін, про які розповів начальник управління благоустрою Чернівецької міської ради Олексій Голованов.
Штрафи. У Правила благоустрою внесли населені пункти Чорнівку та Коровію, які є частиною Чернівецької територіальної громади.
Більш конкретно розписали види порушень статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за які можуть складати адміністративні протоколи та накладати штрафи. Це різні види порушень: стихійна торгівля, відсутність урн, неякісне прибирання, неправильне розміщення літніх майданчиків, вивісок, незаконне знесення зелених насаджень, неправильне проведення розкопок тощо.
Штрафи за такі порушення можуть сягати від 340 до 1360 грн – на громадян і від 850 до 1700 грн – на суб’єктів підприємницької діяльності.
Прибирання. Закріпили відповідальність щодо прибирання міста, прибудинкової території, прилеглої території, прибирання біля сміттєвих контейнерів. Чітко визначили, що прибирання прибудинкових територій є відповідальністю ОСББ, ЖБК та управлінських компаній, що надають послуги з утримання будинків.
Території біля сміттєвих контейнерів має прибирати надавач послуг із вивезення сміття. Він відповідає не лише за вивантаження сміття, а й за очищення території біля контейнерів та п’ять метрів по периметру.
Читайте також:
Літні майданчики у Чернівцях працюватимуть впродовж року: їх можуть не прибирати взимкуРозкопки. Є окремий розділ, який передбачає порядок відновлення розкопок.
Вони мають здійснюватися після отримання ордера від інспекції управління порядку.
Суттєво скоротили терміни відновлення покриття після розкопок. Підрядники, які здійснюють розкопки, повинні його відновити у найшвидші терміни. Якщо цього не зроблять, інспекція з благоустрою штрафує відповідальних осіб.
Термін виконання робіт має складати до 5 діб, а відновлення дорожнього покриття на проїжджій частині здійснюється за 24 години з моменту закінчення дії ордера. На пішохідній зоні цей термін складає дві доби. Раніше відновлювальні роботи могли тривати до 5 діб.
Під час розкопок обов’язково встановлюють спеціальні огороджувальні пристрої. За відсутність захисних бар’єрів підрядника можуть оштрафувати.
Літні майданчики. Чітко розписано правила встановлення літніх майданчиків біля закладів громадського харчування, типи конструкцій літніх майданчиків, меблі, освітлення, сонцезахисні елементи на майданчиках. Не дозволено встановлювати громіздкі конструкції. Майданчики мають бути без скління, облаштування мангала тощо.
Змінили термін роботи літніх майданчиків. Раніше вони відкривалися з 1 квітня і працювали до 1 листопада. Тих, хто не демонтовував літні майданчики вчасно, могли оштрафувати. У Чернівецькій міській раді ухвалили рішення дозволити працювати майданчикам біля закладів харчування впродовж року. Але на це потрібно отримати окремий дозвіл у департаменті урбаністики.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
16-07-2023, 19:59
0
3 542