Через заборону полювання під час дії воєнного стану на Буковині у кілька разів збільшилася кількість лисиць.
Тварини приходять у господарства селян, масово крадуть птицю та кролів, йдеться в публікації "МБ".
"Приходить кожного дня"Серед сіл, які страждають від засилля лисиць – Горішні Шерівці. За два тижні тварина встигла наробити немало шкоди. У деяких жителів села лисиця подушила до 25 курей.
– Ми курей зачиняємо о в курнику пізно, бо вони люблять ходити аж до ночі. Кілька днів тому почули гавкіт собаки. Спочатку не звернули уваги, бо він гавкає на будь-що. Трохи пізніше вийшли на вулицю. А на подвір’ї – пір’я курей. Навколо курника знайшли вісім задушених курей. Думали, що це всі втрати. Але коли зранку порахували курей, зрозуміли, що не вистачає 13, – розповідає пані Тетяна.
Жінка розповідає, що коли переглянула записи з камери відеоспостереження, зрозуміла – курей подушила лисиця. Додає, що це не перший випадок у селі.
Фото з камери відеоспостереження пані Тетяни
– У нашої куми лисиця подушила взагалі всіх курей, що вони мали, а це 25 штук. Деякі забрала, за іншими не встигла повернутися. Ще в однієї знайомої тиждень тому задушила чотири курки, в іншої – сім. Впродовж тижня вона до нас практичного щодня приходить, – каже жінка.
"У лисиць - молодняк, і вони посилили полювання"Керівник Чернівецької обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок Юрій Ткачук пояснює, що засилля лисиць у селах – це поширена проблема на Буковині.
– Зараз вивчається питання, щоб відкрити сезон полювання. І в області, і в Україні. Тому що у нас – засилля лисиць. Окрім знищення птиці, в інших областях є дуже багато випадків сказу. І навіть летальні випадки, коли люди пізно звертаються. Це серйозна проблема. У лисиць зараз з’явився молодняк, і вони посилюють полювання, щоб прогодувати його. Одна самка може народити до дев’яти лисенят. Якщо не вжити заходів, то будуть серйозні проблеми не тільки з курми. Здоров’я людей під загрозою, – каже Юрій Ткачук.
– Ці проблеми є в кожному районі, практично в кожному селі. Навіть є випадки, коли лисиці заходять у міста. Засилля лисиць – і на Новоселиччині, і на Глибоччині. В нас і шакали є. Раніше були випадки здобування їх мисливцями. А тепер, через те, що не було полювання, вони розмножуються. Зросла також і кількість вовків. Вихід один – полювання. Коли воно було, кількість лисиць регулювалася і підтримувалася на безпечному рівні. Зараз цього немає. А застосування отрути проти них заборонено, – каже Ю. Ткачук.
Директор Чернівецької обласної державної лікарні ветеринарної медицини Валерій Допіряк також наголошує на поширеності цієї проблеми. Каже, що норма таксації лисиць в області перевищена у п’ять разів.
– Є таке поняття, як таксація і норма особин лисиці на тисячу гектарів. На сьогодні кількість червоної лисиці на Буковині перевищує норму таксації у п’ять разів. Тому від них зараз більше шкоди. Колись їх відстрілювали, а зараз цього не можна робити, бо війна. Як з ними боротися? Ніяк. У мене тато також бореться з ними буками, в нього курей крадуть. Якщо ж лисиця скажена, то може бути біда. Краще від неї триматися подалі. Вони можуть покусати домашніх тварин і передати сказ. Скажена лисиця не має страху, – каже ветеринар.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
27-05-2023, 20:38
0
6 832