У Берегометі 44-річну жінку за руку
вкусила змія. Її стан був задовільний, тому в лікарню не забрали. Такий випадок цього року перший.
Про те, що робити, коли побачили змію та як вберегтися від її укусу "МБ" розповів провідний науковий співробітник відділу природи краєзнавчого музею Назар Смірнов.
В області водиться п’ять видів змій, але з них лише одна є отруйною. Найбільш поширений неотруйний вид – вуж звичайний.
"Вуж звичайний водиться практично на всій території області. Крім нього, є вуж водяний, який оселяється вздовж річки Дністер. Також є мідянка звичайна, її часто вважають отруйною, тому й бояться. Вона насправді не є отруйною. Цей вид змії внесений до Червоної книги і трапляється рідко. Варто ще згадати про полоза лісового – це найдовша змія на Буковині. Вона може сягати від півтора до двох метрів завдовжки. Рідкісна змія, трохи схожа на вужа звичайного, трапляється в долині Дністра, у букових лісах, на скелястих ділянках. І останній вид змії – гадюка звичайна. Це єдиний отруйний вид змії на Буковині. Вона переважно мешкає в гірських районах", – розповідає Назар Смірнов.
Як відрізнити гадюку від неотруйних
Гадюка водиться зазвичай у лісових масивах.
"Гадюка – невелика змія, завдовжки – 50-60 см. Вона є товстою з непропорційним коротким хвостом – близько 5 см. Її забарвлення є дуже мінливим, має досить помітну ознаку, за якою її можна розпізнати – зигзагоподібна темна смуга вздовж спини. Проте тут варто звернути увагу, що вона не завжди є в усіх особин. Тому що трапляються чорні гадюки, в яких ця смуга є непомітною. Часто кажуть, що у цієї гадюки голова трикутної форми, але це не завжди можна побачити, тому краще будь-яку змію обходити стороною і намагатися з нею не контактувати", – описує Назар Смірнов.
Вуж звичайний та водянийВуж звичайний має "жовті вуха" – плями на голові, частіше жовті, але іноді білі й помаранчеві.
"Вужі відрізняються тим, що в обох видів цих змій черево нагадує шахову дошку, вкрита чорними та світлими плямами. Водяного вужа часто плутають з гадюкою, бо він великий – близько метра", – розповідає співробітник музею.
Мідянка звичайна
Мідянка зазвичай буруватого або ж коричневого відтінку, черево є однотонно коричневим. Вздовж тіла має великі смуги, у дорослих змій видніються слабкі "жовті вушка" позаду голови, черево однотонне жовтувате або сірувате.
Полоз лісовий
Змія має оливково-буре, жовтувате, яскраво-коричневе або сіро-коричневе забарвлення, черево біле або сіре, у самок – жовте. Полоз не отруйний.
Як поводитися при зустрічі зі змією
1. Якщо випадково побачили змію, не панікуйте, не наближайтеся, не намагайтеся її розгледіти й не робіть різких рухів, а спокійно відійдіть.
2. Будьте уважні у місцях, де можна натрапити на плазунів: висока трава, кущі, ліс. Вирушаючи у ліс, взувайте високе щільне взуття.
3. Якщо десь у лісі хочете присісти, то уважно огляньте місце. Змії люблять грітися на каменях або ж на пеньках.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
14-05-2023, 12:17
1
11 686