Ні товару, ні грошей: українцям порадили, як не натрапити на онлайн-шахраїв

новини / Новини України / Війна з Росією
665
0

За минулий рік інтернет-шахраї завдали українцям збитків на понад 1 млрд гривень. В ефірі "Сніданку з 1+1" на каналі "1+1 Україна" розповіли історію Андрія, якого також ошукати інтернет-аферисти.

Чоловік купував онлайн, скинув передоплату за товар, проте ні товару не отримав, ні передоплату не повернув. Фахівці порадили, що ж робити в подібних випадках.



Андрій розповів, що замовляв кросівки на одному із сайтів, ціна йому сподобалася, вона була нижчою за ринкову. Проте потрібно було ще переказати передоплату в розмірі 250 гривень. Після того, як він переказав кошти, зв'язок з продавцем обірвався, той його заблокував у всіх соцмережах.

Чоловік каже, що сума передплати незначна, тому до поліції звертатись не буде, але з цієї історії вже зробив висновки.

В інтернет-шахраїв повно схем для виманювання коштів, та, на думку приватного детектива Руслана Болгова, щодо Андрія використали схему "трикутник".

Тож як убезпечитися від шахраїв під час покупок в інтернеті? Болгов радить переписуватися лише в месенджерах магазини, адже вийшли за межі - потрапили на шахраїв. Ніколи не вносьте 100%-ву передоплату, якщо отримали товар - перевіряйте його на місці.

А от притягти до відповідальності таких ділків абсолютно реально, пояснює юрист Андрій Тригуб. "Кошти повернути можна. Важливо зберегти або викачати квитанцію про те, що кошти пішли. Зберегти скріншоти обміну повідомленнями, де видно, про що домовлялися. А далі буде займатися слідство. Це може бути навіть кілька місяців", - каже він. Найкраще звертатися до кіберполіції.

Тож, купуючи речі в інтернеті, не варто переходити на сторонні посилання, надсилати передплату чи забирати товар без перевірки. Краще скористатися послугами доставки сайт, так ваша покупка буде застрахована, а операцію завжди можна перевірити й відслідкувати.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.