Кафедра військової Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича вже 75 років готує офіцерів запасу. За час існування кафедра випустила понад 20 тисяч офіцерів. Багато з них брали та беруть участь у зонах бойових дій, служать в правоохоронних та військових структурах. Особливою гордістю кафедри є два її випускники, а саме капітан Василь Боєчко та полковник поліції Олег Лакуста, які удостоєні високого звання Героя України.
Про це йдеться в матеріалі "МБ".
Читайте також: На кафедрі військової підготовки готують командирів взводів за трьома спеціальностями – бойове застосування підрозділів наземної артилерії, бойове застосування механізованих підрозділів та організація морально-психологічного забезпечення. За підсумками навчання на кафедрі можна отримати військове звання молодшого лейтенанта запасу.
Викладацький склад на кафедрі з великим досвідом. Багато викладачів керували великими військовими тактичними з’єднаннями – дивізіонами, бригадами, полками, батальйонами. Також науково-педагогічні працівники та допоміжний склад мають бойовий досвід в АТО (ООС), Югославії, Афганістані, країнах Африки, деякі воюють зараз у російсько-українській війні. Є офіцери, генерали, які отримали наукові звання, вчені ступені.
"Курсантам є на чому вчитися. Кафедра має і досвідчений викладацький склад, і велику матеріальну базу. У нас є бронетранспортер, гармати, багато стрілецької зброї, засоби зв’язку, прилади для ведення розвідки, механічні та кінотренажери для водіння, мініатюр-полігони. Наші класи теж добре обладнані, є спеціальні класи військової топографії, бойової роботи, електронний лазерний тир", – розповідає
керівник кафедри військової підготовки ЧНУ Іван Хомік.Навчання на кафедрі відбувається один день на тиждень впродовж двох років. Завершується навчання навчальним збором у військах.
Вступити на кафедру можна й цього року.
"Зазвичай вступ на кафедру відбувається в три етапи. Цього року перший етап триватиме з 13 по 16 червня, другий – у серпні, а третій, додатковий етап – у вересні для тих студентів, які вступили на навчання за скороченою формою. До третього етапу можемо допустити і тих, хто з якихось причин не зміг взяти участі у перших двох", – каже І. Хомік.
Щоб вчитися на кафедрі, потрібно виконати низку умов та відбути вступні випробування. Спершу потрібно написати заяву на ім’я декана факультету, пройти військово-лікарську комісію й отримати довідку про придатність для військової служби. З цією довідкою та паспортом громадянина України прибути у встановлений час на кафедру для складання вступних випробувань.
Випробування складаються з таких частин – психологічне тестування, перевірка фізичної підготовки, перевірка знань та вмінь з допризовної підготовки.
"Під час першого випробування потрібно розв’язати тести, які покажуть придатність чи непридатність до навчання. Фізична підготовка складається з бігу на сто метрів та кілометр, а також силові вправи (для хлопців – підтягування, для дівчат – комплексна силова вправа). Важливою складовою випробувань є допризовна підготовка, яка складається з десяти завдань (п’ять теоретичних та п’ять практичних, кожне з яких оцінюється щонайбільше десятьма балами, – продовжує керівник кафедри. – Якщо студент набирає менше 50 балів, то його до зарахування не рекомендують. Отриманий бал додається до середнього балу успішності на своєму факультеті. Ця сума балів й впливатиме на рейтинг й на кінцеве рішення щодо зарахування студента на кафедру".
Звернутися за детальною інформацією можна за номерами телефонів: (0372) 543611
+380501062122
+380506236599Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
8-04-2023, 13:35
0
3 694