Денис Гаврилюк із села Великий Кучурів, що поблизу Чернівців, власноруч збирає з різних запчастин багі для військових. За словами чоловіка, унікальність цього виду техніки в тому, що вона швидка, легкопрохідна та зручна. Зазвичай військові використовують багі, щоби швидко евакуювати поранених з поля бою. Також на них можна прилаштувати зброю.
Кореспондентка "МБ" побувала у гаражі майстра, де він встиг вже зробити чотири такі машини. У ще одній майстерні – автівки, які ремонтують для військових.
"Перший багі зробив ще дев’ять років тому" Чоловік розповідає, що має багато знайомих військових, які потребували такого швидкого й мобільного транспорту. Тож перший багі почав майструвати ще у квітні 2022 року. Разом із друзями зробили його за місяць.
– Мене з дитинства тягнуло до автівок, хотілося щось вигадувати. Я вчився на автомеханіка, але більшість навичок освоїв самостійно. Перший багі для військових ми з друзями почали робити у квітні минулого року. Тоді багато людей долучилося. А почалося все із прохання нашого сільського священника, отця Богдана. Він допомагає військовим, волонтерить, – каже Денис. – Спершу я знайшов та відремонтував квадроцикл за його проханням. Пізніше ми вирішили, що найкращим варіантом буде багі. Ці машини дешеві й зручні. Свій перший багі я зробив ще дев’ять років тому, але то було для себе.
Денис все робить спільно із військовими, яким має відправляти багі. Вони приїжджають до нього у майстерню, разом радяться, як зробити краще.
– Всі чотири багі я зробив для 80-ї десантно-штурмової бригади. Надсилав їм спочатку фото, які варіанти можу зробити. Відтоді в нас зав’язалася тісна співпраця. Військові приїжджають до мене, ми разом думаємо, що і як краще змонтувати. Спільно вирішили, що наші багі будуть їздити на дизельному пальному. Його легше дістати, ніж бензин, – розповідає.
Взимку три багі, які Денис склав для військових, були у нього в гаражі. За цей час він їх допрацьовував та ремонтував.
– Взимку було багато часу, все одно у цю пору такий вид транспорту не актуальний. Передивився, що треба допрацювати. Вже три багі минулого тижня забрали. На жаль, четверта машина була повністю знищена у Бахмуті, я вже її більше не бачив, – додає Д. Гаврилюк.
Коштами Денису допомагають волонтери, сусіди, мешканці села, військові.
– На перший багі збирав кошти отець Богдан. Та у нього і так багато різних завдань, тому я вирішив це взяти на себе, бо потреба досі є. Написав повідомлення у соцмережі. Коштів поки що вистачає. Наразі роблю п’ятий багі для цієї самої бригади. Проте це буде більша машина, з причепом, – каже.
Вага багі – 600-700 кілограмівЯкщо звичайне авто важить понад тонну, то багі – до 700 кілограмів. Цей транспорт майже безшумний, і його не потрібно маскувати, наголошує майстер.
– Зазвичай в багі сідає троє людей – водій і два пасажири. Одна моя машина перевозила навіть 12 людей. Це та кількість, про яку я знаю. Багі, як і будь-який інший транспорт, має своє призначення. Ці машини дуже швидко і легко об’їжджають бездоріжжя, мчать ярами навіть за поганої погоди. Знаю, що ними користуються різні підрозділи, навіть танкові. Використовують багі для евакуації військових з окопів, зміни позицій. Мої багі вже встигли побувати і на півночі, і на сході країни. Їжджу часто в зону бойових дій, там їх лагоджу, якщо потрібно. Ремонтую автомобілі військових, деякі везу назад до Чернівців, у сервіс. Потім назад везу на схід, – додає чоловік.
Один багі коштує 140-150 тисяч гривень. За словами Дениса Гаврилюка, це значно дешевше, ніж, до прикладу, квадроцикли.
– У нашому місті є багато металобаз, проблем із запчастинами немає. Але вони зросли у ціні. Дорожчі колеса, їх потрібно купувати і на запас. Зараз я працюю самостійно, то часу більше витрачаю. Треба поїхати у місто, все купити, привезти. Також зараз роблю для військових кухню на колесах, ремонтую джип. Роботи вистачає, – каже Денис.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
4-04-2023, 11:28
0
2 209