В Україні дешевшає пальне, за місяць деякі позиції втратили до 5 гривень. Як довго такий тренд продовжуватиметься та з чим він пов'язаний, з'ясували журналісти в ефірі "Сніданку з 1+1".
За даними аналітика паливного ринку Сергія Куюна, дизельне пальне за січень подешевшало на 2,5 гривні, популярний 95 бензин - на понад 3,2 гривні, автогаз - на майже 2,8 грн. Ціни продовжують потроху знижуватися й далі.
За словами Куюна, у січні було зафіксовано перевищення балансу ринку навіть у порівнянні з довоєнним періодом, а споживання набагато нижче. Тож на ринку сформувалися завеликі запаси, які тиснуть на ціни. Трейдери, щоб швидше реалізовувати ті партії, які в них є, вимушені конкурувати й скидати ціни.
Дещо інша ситуація з автогазом, і тут, як пояснює експерт, криється "зрада". Рік у тім, що українці, коли купують автогаз, вони заправляються частково або повністю, ймовірно, російським газом. Звісно, ми не купуємо його напряму, але він, найімовірніше, - російський. Він купується у литовців та латвійців, у яких немає власного видобутку. Вони розбавляють це пальне, яке купують у росіян, єврогазом, а потім це пальне їде до нас як європейський продукт, але насправді це не так. Наразі, за словами Куюна, у Кабміні триває робота, щоб знищити таку схему з автогазом.
За прогнозом експерта, ціни на пальне в Україні не будуть підвищуватися принаймні до кінця березня.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
13-02-2023, 15:54
0
962