Сьогодні, першого лютого, відомий співак і композитор, народний артист України, почесний громадянин Чернівців Павло Дворський святкує славний ювілей. Йому виповнилося 70 років.
З цієї нагоди відбудеться творчий вечір, розповів співак для molbuk.ua
Його влаштують 2 березня у музично-драматичному театрі імені О. Кобилянської. Там пролунають як нові пісні, так і всім знайомі з дитинства та юності хіти. Крім самого Павла Дворського, виступатимуть його творчі побратими, сини Павло та В'ячеслав і навіть маленькі онучки.
"Будемо старатися показати, що було зроблено за ці всі роки. Хотілося би своїм краянам піснею висловити добрі слова, подякувати за підтримку", - сказав Павло Дворський у інтерв'ю molbuk.ua, яке дав напередодні свого ювілею. Повний текст інтерв'ю зі співаком можна буде прочитати у випуску "Молодого буковинця" завтра, 2 лютого.
На своїй фб-сторінці співак записав невеличке відео, в якому подякував усім своїм друзям та шанувальникам.
"Друзі, мені сьогодні 70. Дякую, що ви в мене є!!!" - написав артист.
"Пролетіли, як одна мить, 70 років життя. Ці роки були наповнені любов'ю до рідного краю, милої серцю України, до своєї родини і, звичайно, прихильників та шанованих друзів", - сказав співак.
Цікаві факти з життя співака:
*Павло Дворський народився на Буковині в селі Ленківці Кельменецького району в селянській родині. Школу закінчив із золотою медаллю. Навчався у Чернівецькому музичному училищі одночасно на трьох відділеннях: вокальному, народних інструментів, хорово-диригентському.
*У 1976 році його запросили до популярного вокально-інструментального ансамблю "Смерічка", художнім керівником якого був Левко Дудківський. У репертуарі цього колективу з’явилися перші пісні Дворського – "Стожари" та "Маки для сина".
У 1985 році він написав відомий хіт "Смерекова хата". Виступав на першому фестивалі "Червона рута" в Чернівцях, де зайняв третє місце в жанрі популярної музики.
*Артист має більше 40 років досвіду на професійній сцені. Його пісні стали шлягерами: "Смерекова хата", "Стожари", "Батькова криниця", "Мама Марія", "Буковинське танго". У його репертуарі – понад 120 творів. Випустив альбом пісень італійською мовою.
* У 1990 році Дворському присвоїли звання заслуженого артиста України, а в 1994-му – народного.
*Виступав із концертами у багатьох країнах: Італії, Іспанії, Португалії, Німеччині, Австралії, Франції, Польщі, Румунії, США, Канаді, Лаосі, Індії та інших.
Першим із українських артистів виступив на українсько-американському фестивалі в Нью-Джерсі на сцені знаменитого Медісон Гарден Стейт. Останніми роками виступає із синами Павлом та В’ячеславом. Грає на акордеоні, трубі, баяні.
*Часто виступає з синами перед бійцями ЗСУ, допомагає їм.
Павло Дворський з синами
*Нагороджений орденом "За заслуги", "Рицарським Хрестом Слави", рицарським орденом архістратига Михайла української діаспори Канади та США, медаллю "За громадську мужність" Української спілки України.
*Майстер спорту України з настільного тенісу . Брав участь у міжнародних турнірах.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.