Новини Чернівців
Протягом тижня члени науково-культурного центру "Gedankendach" записували особливе звучання міста Чернівці. Вони проводили інтерв’ю з цікавими людьми на вулицях, площах, базарах, у храмах і навіть їдальнях. До групи охочих дослідити акустику старовинних Чернівців приєдналося приблизно 25 бажаючих.
- Подібних аудіозаписів немає в жодному з міст України, хіба що в Лондоні, Парижі, Берліні, Гамбурзі та інших містах світу, - каже культурний менеджер фонду імені Роберта Боша Юдіт ШТУМПТНЕР. - Звукову ауру Чернівців визначали по-різному. Учасники проекту в процесі роботи поділилися на п’ять груп, кожна з яких мала виконати своє завдання - записати звуки в окремих, проте не менш цікавих місцях міста.
Враховуючи те, що Чернівці - багатонаціональне місто, релігійних вподобань тут стільки ж. Тому записи на диктофон провели і в церквах міста.
- Заворожує багатоголосся богослужінь в чернівецьких церквах та гучність дзвонів, звуки яких відлунюють на багато метрів. Такого я не чула ніде в світі, - захоплюється Юдіт. - Крім того, учасникам вдалося записати курйозні розмови студентів наших вишів, колорит мови, гру дівчат-барабанщиць у парках.
Зібраний звуковий матеріал найближчим часом планують видати окремим диском. Це буде корисною інформацією і для чернівчан, і для туристів. Поки що вирішили створити звукову карту міста і розмістити її в Інтернеті, - кожен охочий зможе послухати, яку мелодію виграють Чернівці.
Ініціював такий проект українсько-німецький науково-культурний центр "Gedankendach", що діє при ЧНУ імені Юрія Федьковича. Фінансову ж підтримку надали Гете-інститут в Україні та фонд імені Роберта Боша.
17-05-2010, 11:48
0
2 664