У Державній службі з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області розповіли, як правильно користуватись генератором, щоб не виникло трагічних ситуацій.
Про це повідомляє кореспондент molbuk.ua.
Поки на Буковині отруєнь чадним газом від генератори не було.
"За нашими даними, жодного отруєння чадним газом, пожеж чи інших незвичайних ситуацій через такі засоби в області не було. Щодо генераторів, то є небезпека через неправильну їх експлуатацію. Він не повинен працювати безупинно тривалий час. Генератор потрібно зупиняти та охолоджувати раз на дві-три години. Також під час роботи генератора в нього не можна заправляти пальне, тому що це може призвести до пожежі", – розповів керівник пресслужби Головного управління ДСНС Сергій Бабчук.
ДСНС пропонує купувати лише сертифіковану продукцію в ліцензованих точках продажу та уважно дотримуватись інструкцій.
Як правильно розмістити генератор- Генератор необхідно розміщувати ззовні будівлі (бажано під навісом) або в окремому технічному просторому приміщенні зі справною вентиляцією і можливістю провітрювання.
- Відстань від нього до суміжних обʼєктів (будівель, стін з вікнами, автомобілів) - не менше шести метрів.
- Допускається встановлювати електрогенератор біля суцільних негорючих стін (без вікон) на відстані не менше одного метра.
- Генератор необхідно встановлювати на рівному надійному майданчику.
Чи можна встановлювати на балконіНі, хіба що у вас балкон завдовжки шість метрів. Тим паче якщо він у вас засклений, це може бути небезпечно для здоров’я.
Як під'єднати генератор- Підключення генератора повинен здійснювати кваліфікований електрик.
- Необхідно перевірити технічні характеристики, специфікацію й потужність моделі генератора і перед підключенням одягнути сухий захисний одяг (гумові рукавички, взуття на гумовій підошві, засоби захисту органів зору).
- Під час підключення електричних приладів необхідно використовувати подовжувачі й кабелі високої якості, без пошкоджень і порізів. На вилках електроприладів повинен бути заземлювальний контакт.
Як ним користуватисьПеред пуском генератора необхідно перевірити стан електропроводки та усунути пошкодження, якщо вони є. Також необхідно усунути перекручування дротів, контакту з гарячими поверхнями, наявність корозії на контактах. Електричні елементи генератора повинні бути заземлені, також необхідно уникати контакту силових контурів генератора з водою та іншими предметами. Генератор не бажано вмикати за підвищеної вологості, під час дощу/снігу.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
30-12-2022, 19:13
0
1 335