RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » КСУ визнав конституційним закон, який зобов'язує УПЦ МП вказати у назві, що вона російська


Конституційний суд України сьогодні, 27 грудня, визнав закон, який зобов'язує Українську православну церкву Московського патріархату вказати у своїй назві її приналежність до Росії, таким, що відповідає Конституції.

Як повідомляє пресслужба КСУ, Конституційний Суд на пленарному засіданні ухвалив рішення у справі щодо повної назви релігійних організацій, дійшовши висновку, що зміни до статті 12 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" є конституційними.



КСУ ухвалив рішення за поданням 49 народних депутатів щодо відповідності Конституції України закону про внесення зміни до закону про свободу совісті щодо назви релігійних організацій, які входять до структури об’єднання, керівний центр якого знаходиться за межами України, в державі-агресорі.

Ухвалюючи рішення, КСУ врахував рішення Європейського Суду з прав людини, де зокрема зазначено: "Сам факт того, що держава вимагає від релігійної організації, що бажає бути зареєстрованою, узяти назву, яка унеможливлює введення в оману вірян та суспільство загалом і завдяки якій є можливим її відрізняти від уже наявних організацій, у принципі, можна вважати виправданим обмеженням її права вільно обирати свою назву".

Текст тішення та його резюме буде оприлюднено на офіційному вебсайті Конституційного Суду 28 грудня 2022 року.

Закон №5309, ухвалений у грудні 2018 року, передбачає, що релігійна організація, чий центр управління знаходиться в країні, визнаній агресором, зобов'язана вказувати це у своїй назві. Відповідні зміни також мають бути внесені до статуту організації.

При цьому дозволяється після повної назви церкви із зазначенням центру управління додавати "в Україні".

Як пояснював депутат Олександр Бригинець, який представляв проєкт, церкві пропонується самій змінити свою назву, наприклад, "Російська церква в Україні". Він також зазначив, що єдине обмеження, яке буде передбачено для церкви, центр якої знаходиться в країні-агресорі, то це заборона на її присутність у військових частинах та на лінії фронту.

У січні 2019 року Міністерство культури внесло УПЦ МП до переліку релігійних організацій, які підпадають під дію закону "Про свободу совісті та релігійні організації" і яким необхідно змінити свої назви.

Нагадаємо, 2 грудня Рада національної безпеки та оборони доручила уряду внести на розгляд парламенту законопроєкт щодо унеможливлення роботи в Україні афілійованих з Росією релігійних організацій. 1 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про введення цього рішення в дію.

9 грудня парламентський комітет підтримав законопроєкт щодо заборони в Україні УПЦ МП. У пояснювальній записці до документу зазначають, що дії російської церкви "мають не релігійний, а політичний характер".

11 грудня сім священників УПЦ МП потрапили під санкції Ради національної безпеки й оборони. Раніше президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО про санкції проти 10 представників церкви.

З листопада СБУ проводила обшуки на об’єктах УПЦ МП по всій Україні. Правоохоронці виявляли чимало матеріалів антиукраїнського спрямування, а також документи, які підтверджують наявність російського громадянства у представників церкви.

Зокрема, слідчі знайшли в єпархіях російські паспорти, георгіївські стрічки, символіку забороненої партії "ОПЗЖ" і "методички" патріарха РПЦ Кирила щодо поширення ворожої пропаганди через вірян, у Харкові виявили прокремлівську літературу, готівку і російські сухпайки, а на Буковині – директиви з Москви та відзнаки за окупацію Криму.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
Редактор: Галина Олійник
27-12-2022, 21:37
Коментарів 2 Переглядів 1 382

Hаписав: Чернівчани, Коментарів: 0, Новин: 0, 28 грудня 2022 04:43
В новині:
Та ми і так знаємо, що ходимо до РПЦ. Що влада хоче від людей?
Хто винен, що ПЦУ не визнала навіть половина церков!
Ви не задумувались, що крім патріотизму є духовна потреба відвідувати церкву і розуміти, що канонічна церква.
Дозвольте тоді на території України створювати філії Польської церкви, чи Румунської. Або Єрусалимської.
Наприклад наш прихід , віддійде до Польської церкви за один день.
Парафіяни не проти.
Якщо влада думає, що вся прикордонна зона відійде до Румунської то помиляється.
У Польщі приходи служать по Юліанському і Григоріанському календарю. На вибір.
Румуни Різдво святкують 24 грудня.
Якщо влада зацікавлена у існуванні ПЦУ, то наявні проблеми треба вирішувати, а несилою тиснути на людей переходити в церкву де толком не зрозуміло хто і кого висвячував.

Hаписав: Чернівчани, Коментарів: 0, Новин: 0, 28 грудня 2022 07:03
В новині:
Ви чули коли небудь у Миколаївській церкві, чи Соборі агітацію за Росію?
Ви у сільських церквах бачили агітацію?
А ми бачили людей у Польщі і Румунії, яких відмовляються навіть причастити
Чого влада хоче від людей?
Що люди служили тому нечистому.
Анафему Філарета визнали усі помісні церкви.
Від 1997 року він не мав права рукополагати священників.
Якби анафему визнала тільки РПЦ, то це питання в іншій площині.
У УАПЦ взагалі всі самі себе рукополагали у Єпископів.
Ви почитайте про все . Інформація є у вільному доступі.
Ми повторимо ще раз.
Усвідомлено розуміємо що відвідуємо УПЦ МП.
Оскільки альтернативи на цей час не має.
ПЦУ є церквою, яку не визнала навіть половина помісних церков.


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.