Молодий буковинець » новини » Безпомічна старість – не вирок. Пансіонат сімейного типу для людей похилого віку «Життя» вже два роки працює в с. Шипинці*
Реалії сучасного життя такі, що мимоволі доводиться звертатися по допомогу професіоналів з догляду за близькою людиною літнього віку. Та, на жаль, словосполучення "будинок престарілих" для багатьох звучить як вирок. І здебільшого через закладений глибоко в нашій пам’яті стереотип, що в такі заклади стареньких "здають" безсердечні діти, щоби позбутися обтяжливої турботи про немічних батьків. Але з часом стереотипи змінюються. І на сьогодні є багато приватних пансіонатів для людей старшого віку, де створені всі необхідні умови, щоб вони гідно прожили свою старість.
"Хочемо, щоб діти жили своїм життям і пам’ятали, що у них є батьки"
Один з таких сучасних закладів нещодавно відкрився у с. Шипинці, що у передмісті Чернівців. Це пансіонат сімейного типу для людей похилого віку "Життя", який відкрила подружжя Олександр Павлович і Наталія Михайлівна.
Тут дуже комфортно і в побутовому, і в психологічному плані. Про людей, які на схилі літ не можуть самі про себе подбати тут піклуються краще, ніж рідні би це могли зробити в домашніх умовах. Адже для повноцінного догляду рідним не завжди вистачає часу, знань, навичок і вмінь надати елементарну медичну допомогу. А тут є навчені фахівці з великим досвідом роботи і все необхідне, щоби забезпечити належний догляд та душевну рівновагу підопічних.
– Для нас важливо, щоб люди зрозуміли, що такі пансіонати – не покарання, а, навпаки, турбота про батьків. І наш заклад – це пансіонат санаторного типу, а не будинок пристарілих, де стареньким обов’язково має бути погано, як ми звикли думати, перебування тут може тривати від кількох тижнів до кількох років, за бажанням самої людини, – розповідає господиня пансіонату сімейного типу для людей похилого віку "Життя" Наталія Михайлівна. – Коли ми з чоловіком будували цей пансіонат, намагалися створити затишне місце для людей старшого віку, де би вони проживали у комфортних умовах, відчували турботу, любов і безпеку. Щоб це була одна велика дружна сім’я.
Передусім ми приміряли цю ідею на себе. Адже нам обом по 50 років. У нас є син, який має власну сім’ю. А ми старіємо, і що буде завтра, не знає ніхто. Тож хочемо, щоби усі діти жили своїм повноцінним життям зі своїми сім’ями, не забуваючи при цьому, що у них є батьки, і були впевнені, що про них піклуватимуться з любов’ю. Тому ми з чоловіком спокійно ставимося до того, що самі можемо жити у такому пансіонаті. І вирішили створити таке місце, де би самі хотіли доживати віку.
У нашому пансіонаті потурбуються, щоб ваші рідні похилого віку гідно прожили свою старість, не нервуючи, не переживаючи, що немає за що купити продукти чи заплатити за комуналку. У пансіонаті вони чистенькі, доглянуті, нагодовані, в теплі, оточені турботою, спілкуванням, піклуванням, бо це найважливіше для кожного. Є родичі, які це все розуміють і хочуть зробити старість для своїх старих батьків або родичів комфортною і турботливою. У кожного нашого мешканця є своя історія, але про всіх них ми піклуємося, як про своїх рідних.
Вважаю, що у своєму житті ці люди достатньо попрацювали, і зараз настав момент, коли вони повинні відпочивати і отримувати задоволення від життя. А ми, в свою чергу, намагаємося приділити їм максимальну увагу і турботу.
Продумано все для безпечного проживання і пересування
Ошатний двоповерховий будинок пансіонату "Життя" розташований на мальовничій території з озелененням, доріжками з бруківки та дерев’яними лавицями.
Всередині будівлі – затишні кімнати для проживання, які можуть вмістити до 25 осіб одночасно, кімната відпочинку, кухня-студія, просторий хол і бібліотека, які створюють комфорт та домашню атмосферу.
Варто звернути увагу, що у пансіонаті працює потужний генератор, який забезпечує електроенергією, що дозволяє бути незалежними в нинішніх складних умовах.
Господарі пансіонату детально продумали й оптимізували простір для безпечного пересування пансіонатом і територією навколо нього та створили всі умови, щоб гості відчували максимальний комфорт і домашній затишок. Тут все облаштовано за визначеними стандартами: відсутні круті сходи і пороги, душові кімнати і вбиральні обладнані спеціальними ручками-тримачами. Для тих, кому важко стояти в душі, використовують спеціальні крісла для гігієнічних процедур. Приміщення пансіонату обладнане ліфтом для маломобільних людей і зручними сходами для тих, хто може рухатися самостійно. Також для безпеки постояльців тут встановлені протипожежна сигналізація і відеонагляд. Світло скрізь вмикається автоматично, від датчиків руху. Є спеціальне обладнання для термообробки особистих речей і білизни. Щодня тут прибирають і провітрюють кімнати і кварцують всі приміщення.
Всю зиму у кімнатах для проживання зберігається комфортна для старших людей температура +25 градусів. Для тих, хто обмежений у рухах, обладнано спеціальні ліжка зі спеціальними матрацами. Біля кожного ліжка є індивідуальна кнопка виклику лікаря.
Медичний догляд та гігієна
Мешканці пансіонату "Життя" перебувають під пильним наглядом висококваліфікованого персоналу, який щодня слідкує за самопочуттям і гігієною кожного гостя. Тут регулярно замінюють постільну білизну, рушники, перуть та прасують особистий одяг, надають послуги перукаря, манікюру та педикюру. Також пансіонат за потреби забезпечує своїх постояльців гігієнічними засобами, а щоб не було пролежнів і застійної пневмонії, тут застосовують профілактичні заходи. Для самостійного пересування територією пансіонат надає візочки, ходунки та інші засоби.
- У нас цілодобово чергують сестра милосердя і дві доглядальниці, які щоденно турбуються про стан здоров’я постояльців, вчасний прийом ліків та роблять усі необхідні медичні процедури, – розповідає господар пансіонату сімейного типу для людей похилого віку "Життя" Олександр Павлович. – Щоранку медсестра вимірює цукор, рівень сатурації, температуру і тиск та вносить ці дані в журнал.
При потребі викликаємо швидку з Чернівців. Щоб здійснювати постійний медичний нагляд за нашими підопічними, ми уклали декларацію з лікарями центру приватної медицини. Їхній сімейний лікар двічі-тричі на тиждень приїжджає у пансіонат і оглядає наших мешканців, а планові обстеження проводять лікарі різних профілів цього центру і спеціалісти з Чернівців. Також лаборанти центру беруть всі необхідні аналізи тут, на місці.
За власні кошти ми закупили портативний апарат УЗД, уклали договір з лікаркою з Чернівці, і викликаємо її при потребі провести УЗД нашим мешканцям.
Якщо людина скаржиться на щось, для необхідних обстежень намагаємося привезти лікарів вузького профілю. Необхідність кожного обстеження погоджуємо з родичами.
– Сьогодні багато людей хворіють на деменцію, яка починається набагато швидше, ніж це було раніше, – зауважує Наталія Михайлівна.– Серед наших підопічних є люди, які вже у 60 років страждають від деменції. Вони потребують нагляду професійного психотерапевта. І ми щодо цього питання співпрацюємо із Чернівецькою обласною психлікарнею, лікарі цієї установи за потреби приїжджають до нас або ж дають консультації по телефону.
Про фізичне здоров’я мешканців пансіонату дбають реабілітологи і масажисти. Також для цього застосовують лікувальну фізкультуру, тренажери, УВЧ апарат, які призначає тільки лікар.
Двічі на тиждень у нас працює лікар-реабілітолог. І в нас є такий приклад, коли чоловік, який не міг самостійно пересуватися, завдяки заняттям з реабілітологом зараз успішно ходить пішки з паличкою, намотуючи 10 кіл на території пансіонату.
Був дідусь, якого привезли до нас на каталці, а через місяць, коли наші реабілітологи і масажисти поставили його на ноги, він викликав таксі і поїхав додому.
"На кожен прийом їжі готуємо все свіже"
– Своїм підопічним ми забезпечуємо 5-разове харчування, –ділиться Наталія Михайлівна. – На кожен прийом їжі готуємо все свіже. Продукти закуповуємо у перевірених фермерів, які мають відповідні сертифікати. Завжди купуємо сезонні овочі, фрукти, свіжу рибу, м’ясо. Яйця маємо із власної ферми. Фото- і відеозвіти з днів народжень надсилають родичам
– Усі мешканці пансіонату "Життя" хто самостійно, хто з допомогою доглядальниць, за сприятливої погоди виходять на прогулянку. Ніхто з наших мешканців не сидить чи лежить постійно у кімнаті. Навіть ті, хто пересувається на візках перебувають разом з усіма мешканцями: збираються у кімнаті відпочинку, дивляться телевізор, читають газети, розмовляють, співають, живуть повноцінним життям, – розповідає Олександр Павлович. – Дехто в’яже, хтось розмальовує картини за номерами. У нас є багато книг на різні тематики, є що почитати.
На дні народження ми запрошуємо наших місцевих музикантів з баяном, гармонню, скрипкою. На півтори години сюди приїжджають артисти і влаштовують іменинникам свято, від якого вони щиро радіють, як діти. На пригощання організовуємо святковий торт, солодкі столи. Тобто приділяємо їм максимальну увагу, оточуємо турботою, теплом і любов’ю. Також ми надсилаємо рідним фото- і відеозвіти з днів народжень, різних свят, які організовуємо для наших підопічних.
- Які обстеження потрібні перед прийомом у пансіонат?
- Під час спалаху ковіду і донині ми приймаємо до себе людей з ПЛР-тестами з лабораторії, а не з тимчасовими. Бажано також мати медичну книжку, де є історія хвороб. Ці документи потрібні для сімейного лікаря, щоб він міг укласти угоду і обслуговувати людину, знаючи про всі хвороби свого пацієнта. Тому родичі мають повідомити правду про всю історію людини: що з нею було вчора, місяць, рік тому, які хвороби були. З документів потрібні копія паспорта та копія ідентифікаційного номера.
Відгуки підопічних пансіонату "Життя":
Пан Анатолій: -Мені подобається, що тут належне ставлення до людей. Добре, що організували такий куточок, де діти чи родичі можуть залишити своїх хворих рідних, за якими тут завжди належно доглянуть, допоможуть одужати. Я тут на реабілітації після хвороби і займаюся фізкультурою. Але хотілося б, щоб був спеціальний зал для реабілітації, спеціальне обладнання для цього і більше спеціалістів. Думаю, у найближчому майбутньому так і буде.
Пані Любов: - Мені дуже подобається у пансіонаті. Я отримала таке задоволення, немає слів. Я рада, що тут знаходжуся. Я не бачу, але люблю слухати музику, спілкуюся з іншими мешканцями пансіонату, ми розмовляємо, співаємо пісні, дні народження святкуємо. Ми ходимо гуляти на вулицю, фотографуємося, маємо доступ до інтернету. Я тут отримую гарний настрій.
Нас дуже смачно годують. Я прошу менші порції, бо хочу схуднути, але тут все таке смачне, що не можу відмовитися. Господарі наші Олександр Павлович і Наталія Михайлівна – дуже хороші люди. Моя онучка знайшла їх в інтернеті. Я вдячна, що саме вони відгукнулися на наш дзвінок. Мені тут комфортно, спокійно і затишно.
Володимир Мар’янович: -Мені тут дуже подобається. Купають, годують, гуляти ходимо. Я навіть додому звідси не хочу. У мене тут друзі і подруга, з якою ми розуміємо одне одного з напівслова, спілкуємося, так у нас і день проходить. Одне слово, своїм життям тут я задоволений.
Пані Домка: - Я вдячна Богу і своїм дітям, що я тут. Також дякую нашим господарям, які дбають про нас тут. Що казати, тут нас купають, переодягають, доглядають за нами. Господарі наші – дуже хороші, приходять щодня, постійно приносять нам свіжу їжу. Я маю проблеми з хребтом, і вони мені дуже допомогли. Тут я можу займатися з лікарем і самостійно, щоб не так сильно відчувати свою хворобу. Дай Бог їм щастя і здоров’я!
Двері пансіонату "Життя" завжди відчинені для постійного або тимчасового розміщення. Приїжджайте до нас у гості – і ви зможете особисто переконатися в тому, що пансіонат "Життя" дає людям похилого віку все найкраще! Чернівецька обл. Кіцманський р-н с. Шипинці, вул. Садова, 2 +38 (098) 037-00-37 +38 (097) 037-00-37
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.