Причиною того, що ексголова Чернівецької ОВА Сергій Осачук пішов служити в ЗСУ, могли стати заведені кримінальні справи.
Таку причину припустив міський голова Чернівців Роман Клічук на
пресконференції 30 вересня, пише molbuk.ua
Зокрема, на запитання представників ЗМІ, чи відомо щось міському голові про те, на якому етапі перебувають кримінальні провадження, пов’язані з розкраданням гуманітарної допомоги на Буковині, Клічук відповів:
"Правоохоронні органи не діляться з нами такою інформацією. Але звісно, що я і нинішній голова ОВА зацікавлені в тому, щоби всі кримінальні справи закінчилися якимсь рішенням і ті винні, які допустили усі незаконні речі, були покарані. Але м’яч - на полі правоохоронців.
Тому, на жаль, не можу нічого сказати. Знаю, що ексголова ОВА пішов служити. Чого пішов служити – я зараз не можу сказати. Можливо, через те, що кримінальні справи. Не знаю. Це гіпотетично. Тому чекаємо на рішення правоохоронців", - припустив Роман Клічук.
Що відомо:
На початку травня СБУ
повідомила про підозру у наживанні на каретах швидкої допомоги, надісланих як гуманітарна допомога з Італії, гендиректору обласної лікарні Сергієві Бродовському.
Пізніше підозру
оголосили і заступникові голови ОВА Артурові Мунтяну.
За даними Служби безпеки, Артур Мунтян сприяв використанню у комерційних цілях автомобілів швидкої медичної допомоги, які були передані в Україну з Італії у якості гуманітарної підтримки.
Саме цей профільний заступник голови ОВА був відповідальним за розподіл "швидких" і визначив один із обласних медзакладів, як отримувача частини цієї гумдопомоги.
Оборудку вдалося провести через Сергія Бродовського, який, у свою чергу, переоформив 5 отриманих "швидких" на підконтрольну громадську благодійну організацію, засновником і власником якої є він сам, для надання платних транспортних послуг хворим. Тобто зловмисники заробляли гроші на автомобілях, які насправді передбачалися для безоплатної допомоги від імені держави.
Артур Мунтян
заперечив свою вину і переконаний, що став жертвою політичних інтриг в області.
Артура Мунтяна суд
зобов'язав носити електронний браслет і відпустили під заставу розміром майже мільйон гривень.
А тодішній голова Чернівецької ОВА Сергій Осачук
вважав справу про розкрадання гуманітарної допомоги політичним тиском на себе.
У червні у кабінетах керівництва ОВА понад 6 годин тривали
обшуки.
Пізніше заступник голови Чернівецької ОВА Богдан Ковалюк пройшов
перевірку на поліграфі щодо причетності до зловживань зі швидкими допомогами з Італії. За словами посадовця, тест на детекторі показав, що він не причетний до цієї справи.
Таку ж перевірку пройшли і
Артур Мунтян та директор департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОВА
Олег Чорний. Результати засвідчили, що чиновники непричетні до справи з розкраданням гуманітарки.
Проте професійні поліграфологи
розкритикували результати проходження експертизи шляхом перевірки поліграфом трьох посадовців Чернівецької ОВА. Вони зазначили, що їх навряд чи можна вважати достовірними, тому що фаховість тих, хто проводив цю процедуру, викликає великі сумніви.
У цих тестах
виявили низку істотних порушень процедури.
13 липня указ про
звільнення Сергія Осачука з посади голови Чернівецької ОВА був опублікований на офіційному сайті президента.
Після цього Осачук
повідомив, що пішов служити у ЗСУ. Він опублікував фото з Донеччини. Також до нього
навідувався ексзаступник Богдан Ковалюк.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
30-09-2022, 16:07
0
4 796