Молодий буковинець » новини » Не пропустіть головну подію сезону! Центр реабілітації тварин «Дім щасливих рептилій»: чим він цікавий і що там можна побачити?*
У нашому світі так багато красивого й дивовижного, що ми вже не всюди його й помічаємо. Дерева, квіти, тварини, озера – усе заслуговує захоплення. Часом нам друзі відкривають надзвичайне, інколи самі звертаємо увагу на деякі речі, але й буває, що ми втрачаємо шанс побачити щось нове. Однак є люди, які попри всі труднощі й перешкоди, не перестають пізнавати цей світ, їм цікава кожна жива істота на нашій планеті. Якщо ви належите до таких, то спішимо повідомити, що 13 серпня у Чернівцях у ТЦ "Боянівка" відкрився Центр реабілітації тварин "Дім щасливих рептилій", де зібрано кілька видів крокодилів, змій, черепах та мавпочок. Одразу відкидаємо припущення скептиків – це не цирк і не зоопарк, тут не утримують тварин насильно, засновники центру піклуються про них, бо все почалося із любові. Як взагалі виникла ідея створити "Дім щасливих рептилій" і чим він особливий, ми розпитали в директорки Світлани Бичковської.
– Розкажіть, будь ласка, як ви вирішили створити "Дім щасливих рептилій"?
– Усе почалося з любові до рептилій. Першим нашим домашнім улюбленцем був крокодил Дандюша. Ми не утримували його в клітці, він пересувався, як хотів і коли хотів. Дандюша став нам настільки рідним і близьким, що ми з чоловіком вирішили обзавестися й іншими холоднокровними – зміями, ящірками, павуками. Нам прийшла ідея їх просто утримувати вдома, годувати та піклуватися про них, коли ж зрозуміли, що місця замало – вирішили створити центр реабілітації.
– Звідки з’являлися нові види тваринок у вашому центрі реабілітації?
– Мій чоловік працював цирковим артистом, спілкувався з багатьма дресирувальниками, а вони, дізнавшись про наші вподобання, почали віддавати та продавати нам рептилій, з якими працювали. Чимало тварин до нас потрапили від курортних фотографів, які заробляли тим, що робили світлини з ними, хоча й деякі з тих рептилій мали травми. Також ми спеціально шукали оголошення з продажу тваринок, викуповували їх, а хворих виходжували.
– Як довго ви піклуєтеся про рептилій?
– Загалом крокодилами, зміями, ящірками, павучками займаємося вже більше 12 років. Головна наша мета – створити комфортні умови для тваринок, яких беремо під свою опіку. У кожного плазуна в центрі реабілітації є свій тераріум, розроблений особистий раціон харчування та створені комфортні умови для всіх. До того ж у "Домі щасливих рептилій" є ветеринар, який стежить за станом здоров’я тварин, контролює їхні покази, проводить вакцинацію тощо.
– Чим цікавий "Дім щасливих рептилій"?
– По-перше, зараз у нас найбільша в Україні колекція крокодилів – 19 представників (від маленьких до 2,5 м довжиною). По-друге, окрім цього виду рептилій, у нас є кілька змій, черепах і 2 мавпочки. По-третє, у нас цікаво. Ми знайомимо дітей з тваринками, яких вони не можуть побачити у звичайному житті, вчимо любити природу, відкриваємо їм нове. Особливої уваги заслуговують наші екскурсії, на яких ми не просто показуємо рептилій, а розповідаємо цікаві факти про них. Наприклад, найбільшого захоплення викликає інформація про розмноження крокодилів: стать потомства залежить не від хромосом, а від температури кладки гнізда, якщо вона вище 33 градусів – народяться самці, якщо нижче 31 – будуть самки. А ще недавно британські вчені, досліджуючи кров крокодилів, винайшли в ній унікальний антибіотик, який може знищити навіть вірус СНІДу. Світ рептилій справді дуже цікавий.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.