У найближчі тижні планують відкриття двох нових пунктів пропуску на кордоні з Румунією. Вони мають розвантажити інші КПП, зокрема на кордоні з Польщею, які не можуть впоратись з потоком транспорту.
Про це на брифінгу 8 вересня повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.
За його словами, зараз найгірша ситуація на кордоні з Польщею. Станом на 8 вересня на пункті пропуску “Ягодин — Дорогуськ” на виїзд очікують 2800 вантажівок.
"На кордоні з Румунією у найближчі тижні, сподіваюсь, відкриються додатково два пункти пропуску. Це суттєво розвантажить цей напрямок", — говорить міністр.
До повномасштабного вторгнення 80% вантажів експортували через морські порти. Відтак після закриття портів інфраструктура західних кордонів та сусідніх країн не була готова до такого навантаження, каже Кубраков.
Як раніше обіцяв начальник ОВА Руслан Запаранюк, КПП "Дяківці" та "Красноїльськ" запрацюють у жовтні.
У серпні на добудову пунктів пропуску з резервного фонду держбюджету виділили 115 мільйонів гривень. На Дяківцях облаштовують робочі місця, а до Красноїльська — доробляють дорогу.
Що відомо
Раніше повідомлялося про те, що черги з фур на кордоні з Румунією перед КПП "Порубне" розтягнулися на десятки кілометрів. А тепер взагалі починаються ще від Чернівців.
Раніше Держмитслужба зверталася до Чернівецької міськради з проханням виділити з міського бюджету субвенції або поворотну фінансову допомогу у розмірі 20 мільйонів гривень для розбудови і відкриття пунктів пропуску "Красноїльськ" та "Дяківці".
Проте у мерії відмовили, а міський голова Роман Клічук на брифінгу порадив Держмитслужбі звернутися до "багатої Вікнянської ОТГ".
Пізніше заступник міністра інфраструктури України Мустафа Найєм обіцяв, що багатостраждальні пункти пропуску "Дяківці" та "Красноїльськ" на Буковині відкриють до кінця осені.
115 мільйонів гривень для добудови уже надійшли на рахунки Держмитслужби. Гроші виділили з резервного фонду держбюджету згідно з постановою Кабміну 2 серпня, розповів раніше molbuk.ua очільник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк.
Історія
Реконструкцію пунктів пропуску "Красноїльськ" та "Дяківці" розпочали у 2015 році в межах реалізації Програми прикордонного співробітництва "Румунія-Україна-Республіка Молдова 2007-2013" Європейського Інструменту Сусідства та Партнерства (ППС ЄІСП).
Наприкінці 2017 року термін дії ППС ЄІСП закінчився, однак реконструкція міжнародних автомобільних пунктів пропуску не була завершена у зв'язку з технічними і фінансовими проблемами (інфляція, зміна нормативів у сфері будівництва, додаткові роботи тощо).
Після реорганізації Державної фіскальної служби України новостворена Державна митна служба України поновила дії щодо реконструкції та відкриття цих пунктів пропуску.
Протягом 2020-2021 років об'єкти незавершеного будівництва "Реконструкція пункту пропуску "Красноїльськ" та "Дяківці" були прийняті на баланс Держмитслужби, проведене обстеження об'єктів та об'ємів виконаних у 2015-2017 роках робіт, здійснене коригування проєктної документації та розпочаті будівельні роботи згідно з відкоригованими об'єктами реконструкції.
Станом на 1 січня 2022 року будівельна готовність ПП "Красноїльськ" становила понад 80%, "Дяківці" - 35%.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" відповідно до бюджетного розпису Держмитслужби на реконструкцію цих пунктів пропуску були передбачені видатки, які давали змогу завершити будівництво та ввести їх в експлуатацію у цьому році. Однак у зв'язку з початком агресії РФ проти України та введенням військового стану постановами Кабміну від 10 березня 2022 року №245 та від 1 квітня 2022 року №401 зазначені видатки були спрямовані до резервного фонду державного бюджету.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.