Від Чернівців до пункту пропуску "Порубне" на кордоні з Румунією у довжелезних чергах простоюють понад три тисячі фур. А узбіччя вздовж траси загиджені сміттям та іншими відходами.
Про це на своїй фб-сторінці
написав підприємець та голова однієї з громадських організацій у Чернівцях Віктор Гищук, пише molbuk.ua
"Проїхався міжнародною трасою М19 до Порубного і назад. Ну як проїхався, прокотився, бо рух по зустрічній важко назвати їздою.
Нарахували ми з Ромою близько трьох тисяч фур… Водії сидять на стільцях обабіч дороги, хтось грає в карти, хтось жарить шашлик, а хтось спить… При цьому узбіччя, м‘яко кажучи, зас*ані. Час від часу видно поліцейські патрулі, та фури, які пересуваються в черзі, перекриваючи цілу дорогу", - описав побачене Віктор Гищук.
Він розповів про ідею, яку подав його товариш.
"Рома, це наш талановитий інженер - електронік, видав логічне і дуже влучне запитання.
- А чому ж не зроблять електронну чергу, як в МРЕО приміром, де водії мали б свій час заїзду - це ж не так дорого коштує?
Це запитання молодої людини, яка народилася вже у незалежній Україні, без політичного чи управлінського досвіду. З іншим баченням розвитку світу та України змусило мене задуматись та замріятись.
А чому б не зробити в Чернівецькій області логістичний автохаб, з паркуванням для фур, душем, їдальнею, магазином, чи не оплатили б водії такі послуги? Звісно, оплатили б. А там, можливо, і складські приміщення були б потрібні. Тут мова більше про гідність та повагу до людей, а не про нові робочі місця", - написав Гищук.
Він також запропонував обласній владі зайнятися пошуком ділянки вздовж траси М1 для реалізації такого проєкту, а також провести зустрічі з власниками АЗС, розташованих вздовж траси.
"Та створити гугл табличку з формою, для заповнення вантажівок, що перебувають в черзі", - додав підприємець.
Раніше повідомлялося про те, що
черги з фур на кордоні з Румунією перед КПП "Порубне" розтягнулися на десятки кілометрів. А тепер взагалі починаються ще від Чернівців.
Раніше Держмитслужба
зверталася до Чернівецької міськради з проханням виділити з міського бюджету субвенції або поворотну фінансову допомогу у розмірі 20 мільйонів гривень для розбудови і відкриття пунктів пропуску "Красноїльськ" та "Дяківці".
Проте у мерії відмовили, а міський голова Роман Клічук на брифінгу
порадив Держмитслужбі звернутися до "багатої Вікнянської ОТГ".
Пізніше заступник міністра інфраструктури України Мустафа Найєм
обіцяв, що багатостраждальні пункти пропуску "Дяківці" та "Красноїльськ" на Буковині відкриють до кінця осені.
115 мільйонів гривень для добудови уже надійшли на рахунки Держмитслужби. Гроші виділили з резервного фонду держбюджету згідно з постановою Кабміну 2 серпня,
розповів раніше molbuk.ua очільник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк.
Що відомо:
Реконструкцію пунктів пропуску "Красноїльськ" та "Дяківці" розпочали у 2015 році в межах реалізації Програми прикордонного співробітництва "Румунія-Україна-Республіка Молдова 2007-2013" Європейського Інструменту Сусідства та Партнерства (ППС ЄІСП).
Наприкінці 2017 року термін дії ППС ЄІСП закінчився, однак реконструкція міжнародних автомобільних пунктів пропуску не була завершена у зв'язку з технічними і фінансовими проблемами (інфляція, зміна нормативів у сфері будівництва, додаткові роботи тощо).
Після реорганізації Державної фіскальної служби України новостворена Державна митна служба України поновила дії щодо реконструкції та відкриття цих пунктів пропуску.
Протягом 2020-2021 років об'єкти незавершеного будівництва "Реконструкція пункту пропуску "Красноїльськ" та "Дяківці" були прийняті на баланс Держмитслужби, проведене обстеження об'єктів та об'ємів виконаних у 2015-2017 роках робіт, здійснене коригування проєктної документації та розпочаті будівельні роботи згідно з відкоригованими об'єктами реконструкції.
Станом на 1 січня 2022 року будівельна готовність ПП "Красноїльськ" становила понад 80%, "Дяківці" - 35%.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" відповідно до бюджетного розпису Держмитслужби на реконструкцію цих пунктів пропуску були передбачені видатки, які давали змогу завершити будівництво та ввести їх в експлуатацію у цьому році. Однак у зв'язку з початком агресії РФ проти України та введенням військового стану постановами Кабміну від 10 березня 2022 року №245 та від 1 квітня 2022 року №401 зазначені видатки були спрямовані до резервного фонду державного бюджету.
6-09-2022, 11:57
0
1 975