З першого серпня у місті запровадили роздільний збір сміття. Для цього компанія, яка вивозить сміття, встановила по два контейнери: для органічних відходів та вторинної сировини.
Такі контейнери встановили поки що не у всіх районах міста. Як пояснив заступник міського голови Ігор КРОХМАЛЬ, встановила контейнери лише фірма "Укрвторресурс-Буковина", а інша компанія – "Альтфатер" не встановила роздільні контейнери. У жодному контейнері відходи не сортовані.
Кореспондентка "МБ" поцікавилася в чернівчан, чи почали вони вже сортувати сміття та чи знають, куди і які відходи викидати.
Яке сміття викидати у контейнер із блакитною наліпкою:
Метал – алюмінієві банки, бляшані банки, бляшані кришки, аерозольні балончики, чиста фольга тощо. Таке сміття потрібно попередньо готувати: очистити від залишків їжі, промити, а також спресувати й скласти в окремий пакунок.
Скло – пляшки та банки від напоїв, косметики та ліків, бите скло (бита тара, віконне скло). Вдома потрібно промити від залишків продуктів водою, висушити й також скласти в окремий пакунок.
Пластик – харчові продукти, косметики, техніки та побутової хімії тощо. Пластик має 7 основних видів, з яких переробляти можна види за номерами 1,2,4,5,6. Вдома необхідно розібратися, з якого саме виду пластику виготовлена річ. Для цього на ній треба знайти маркування: трикутник з цифрою від 1 до 7.
Яке сміття викидати у контейнер із сірою наліпкою:
У такі контейнери можна викидати здебільшого все, що залишилося від вашого сміття, після роздільного збору – це залишкові відходи.
Зазвичай це: засоби гігієни, упаковування та продукти без маркування, наприклад, одноразові бритви та зубні щітки, обгортки від цукерок з фольгою, вологі серветки, скотч, чеки та зламані речі тощо.
З харчових відходів сюди можна викидати: залишки сирих овочів і фруктів; залишки готової їжі; м’ясні та рибні відходи; лушпиння; шкаралупу яєць; заварку від чаю, залишки кави; хліб; напівфабрикати; кондитерські вироби та інші харчові відходи; кімнатні рослини; скошену траву; зів’ялі квіти.
У ці контейнери НЕ ВАРТО викидати: олію, молоко, соуси та інші рідкі харчові продукти, будь-які рідини, великі кістки, а також інші біологічні відходи, що не розкладаються.
Як сортувати відходи вдома:
1. Виділіть місце для збору відходів.
2. Дотримуйтеся загальних правил сортування вторинної сировини:
– зберігайте вторинну сировину й органічні відходи в різних контейнерах; – промивайте тару від залишків їжі, забирайте етикетки; – сплющуйте картонні коробки, металеві банки, скручуйте пляшки з пластику; – небезпечні відходи (лампи, термометри) зберігайте перед здачею в коробках або контейнерах.
"ВСТ Автодрайв" здійснює свою діяльність уже майже десять років. А це означає, що команда знає, як працювати з курсантами, аби ті стали впевненими водіями й відповідальними учасниками дорожнього руху.
Шукаєте квартиру своєї мрії у Чернівцях, де почуватиметеся комфортно на всі 100%? Обов’язково зверніть увагу на грандіозний проєкт будівельної компанії "Родоліт" — житловий комплекс "Науковий". Чому ця новобудова заслуговує уваги, читайте далі.
У Install Pro, крім теплових насосів, можна також підібрати будь-які види сантехнічного обладнання й трубопровідної арматури, системи водоочищення, насосне обладнання, опалювальні прилади та котельні установки, внутрішні й вуличні інженерні системи та багато іншого.