У МЗС повідомили про завдання місії МАГАТЕ на Запорізьку АЕС

новини / Новини України / Війна з Росією
804
0


Місія МАГАТЕ має прибути в Україну 29 серпня і найближчими днями розпочне роботу на Запорізькій атомній електростанції. Місія матиме три завдання.

Про це е повідомив речник МЗС Олег Ніколенко, пише Суспільне.



"На запрошення уряду України МАГАТЕ сформувало місію для візиту на тимчасово окуповану Запорізьку атомну електростанцію. До її складу увійшли 14 міжнародних експертів. Очолює місію — генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі", — повідомив він.

За словами Ніколенка, делегація міжнародних експертів вже вирушила із Відня і 29 серпня має прибути до Києва. Очікується, що місія розпочне роботу на ЗАЕС ближчими днями.

Місія МАГАТЕ сфокусується на трьох завданнях: фізичний захист, ядерна безпека та гарантії нерозповсюдження ядерних матеріалів.

"Позиція України чітка: окупація Запорізької АЕС зі сторони російських військ та завезення на її територію великої кількості військової техніки і боєприпасів в порушення всіх міжнародних правил наражають атомну станцію на екстремальну небезпеку, зокрема провокування ядерного інциденту", — заявив Ніколенко.

Він нагадав, що міністр закордонних справ заявив, що Росія має негайно демілітаризувати ЗАЕС, вивести військові підрозділи, техніку та працівників "Росатому" і повернути контроль над електростанцію уряду України.

"Розраховуємо, що МАГАТЕ відіграє важливу роль в досягненні цієї мети", — сказав речник МЗС.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.