На Вижниччину переїхало підприємство, яке займається деревообробкою. Бізнес на Буковині планують розширювати.
Олександр Другов – вже понад 10 років у деревообробній справі. Підприємець каже, що якоїсь спеціальної освіти він не має, а просто любить свою роботу. Його діди колись виготовляли вироби з дерева. "Можливо, це у мене від них", – вважає Олександр.
Кілька місяців тому деревообробне підприємство Олександра переїхало з Києва на Буковину. До війни виготовляли вікна, двері, сходи та інше для облаштування будинків. Кореспондентка "МБ" поспілкувалася з Олександром на його виробництві.
Облаштували роботу за два місяціНа Буковині підприємство опинилося на початку березня. Місяць пішов на те, щоб перевезти обладнання. Ще близько місяця – на те, щоб налагодити процес виробництва.
– Через бойові дії ми переїхали з Києва. Наше підприємство займається виготовленням продукції з деревини, а саме екопродукції. Готові товари – це вікна, двері, сходи. Уже плануємо розширюватися – збудувати тут підприємство, яке потребуватиме мало деревини, а виготовлятиме екопродукцію, яка, думаю, знадобиться для відновлення країни після війни, – розповідає Олександр.
"Половина наших працівників пішла служити, але ми змогли зберегти основу колективу. Це наші інженери-технологи, без яких не змогли б тут відновити підприємство. Приблизно місяць перевозили обладнання. Вижницька міська рада – одна з перших, хто відгукнувся. З перевезенням допомагали логістичні компанії. У знайомих було багато різних не дуже приємних ситуацій з переїздами, у нас же все минуло спокійно. Нам підійшло розташування. Перевозили спочатку обладнання, потім переїхали працівники, які живуть зараз тут, у селі Мілієве. Я думаю, що тут уже й залишимося", – додає підприємець.
У майбутньому підприємець хоче збудувати на Вижниччині завод за проєктом німецьких інвесторів.
"Міська рада нам запропонувала гектар землі, де ми плануємо збудувати нове підприємство. Наші партнери з Німеччини розробляють проєкт. Залучатимемо іноземні інвестиції" – додає О.Другов.
Довелося реагувати на потреби воєнного часуЯкщо раніше підприємство більше виготовляло меблі на індивідуальне замовлення, то тепер надходять замовлення для облаштування модульних будинків переселенцям, а також на дешевший сегмент меблів.
– Основна відмінність роботи на Буковині – це те, що нам довелося реагувати на потреби воєнного часу. Зараз маємо більше замовлень для модульного будівництва, а там інші технології, які ми наразі освоюємо. У Вижниці в нас немає проблем із логістикою деревини, у Києві з цим було складніше. Тому нам тут працювати легше, ніж в Києві, – каже Олександр. – Наразі замовлень менше, але це не найголовніше. Допомагаємо нашим хлопцям, які служать. Військові з різних батальйонів приїжджають сюди, допомагаємо їм і фінансово. Треба розуміти час: зараз йдеться не про прибутки, а про збереження країни.
Основна відмінність цього деревообробного підприємства від інших, за словами власника, – це вміння економити ліс. Завдяки новітнім технологіям та обладнанню затрати у деревині мінімальні.
– Наша відмінність від інших підприємств у тому, що ми дуже довго вкладали гроші в технології. Нам тепер потрібно дуже мало дерева, щоб виготовляти ефективну продукцію. Економимо ліс, не пиляємо по 300-400 кубів. Обладнання дозволяє зберігати ресурси нашої країни, – каже Олександр. – Крім цього, експортуємо товари до Польщі, Словаччини. Наразі експорт на час призупинили, але потреба є.
Переїзд пішов нам на користь. Я все життя любив гори, але ніколи не думав, що такі події спонукатимуть мене до переїзду. Місце нам подобається, тому, можливо, будемо будувати й житло.
Раніше повідомлялося, що на Вижниччину
переїхали підприємці, які займаються освітленням
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
17-08-2022, 20:23
0
11 136