У Вижницю переїхало підприємство "Укрледлайт". Його власник Максим Леванець із 2009 року займається сучасним світлодіодним освітленням.
Необхідне обладнання доставляють з Китаю, проте поступово переходять на власне виробництво, йдеться у публікації "МБ".
– Два з половиною роки тому я переїхав із Миколаєва на Київщину, в місто Ірпінь. З ніг спочатку збив Covid-19, і ми тоді думали, що це найгірше, що може бути. Проте… 25 лютого виїхав з сім’єю з Ірпеня. Бізнес перевезли наприкінці квітня. Допомогла "Укрпошта": ми знайшли транспорт, а витрати на нього нам компенсували, оскільки вони не змогли нам знайти необхідні вантажівки. Частина цехів була в Миколаєві, то спочатку звідти вантажівками вивезли обладнання, а через кілька тижнів – уже і з-під Києва, – каже Максим.
Підприємство намагається бути лідером у виробництві світлодіодної продукції. За словами М. Леванця, вона є найменш енергозатратною. Перевозити потужності на Київщину вже не будуть, залишаться у Вижниці.
– Приблизно із травня у нас почали помалу замовляти. Хоча це не можна порівняти з тим, що було раніше. Багато замовлень надходить із Чернівців, Івано-Франківська, раніше такого не було. Ми розширюємося, готуємо велике приміщення, де буде цех. Там будемо фарбувати металеві конструкції, – додає підприємець.
В "Укрледлайті" працює сім працівників, серед них двоє переселенців з Ірпеня.
– Дуже допомагає місцева влада. У мене раніше такого не було: до нас під’їхав міський голова, кілька представників облради. Запитували, що нам треба, чим можуть допомогти. Тут добре, тому ні у Київ, ні у Миколаїв вже нічого перевозити не будемо. Навпаки, будемо створювати нові робочі місця для місцевих, – каже Максим Леванець.
"Сімплдім" й "Укрледлайт" залучені до японського проєкту, за яким на Буковині мають побудувати понад 100 модульних будинків для переселенців.
– Японський проєкт, до якого нас залучили, дуже масштабний. Наразі ми готуємо всього декілька будинків, але їх має бути понад сто. Модульне містечко має бути встановлене у селі Чорногузи. Спочатку будинки надаватимуть переселенцям, а пізніше вони перейдуть у власність громади, – розповідає Олександр Кошовий. – Ми не зможемо самі охопити таке будівництво. Плануємо залучати будівельні компанії, майстрів, тобто тут зможемо виготовляти практично все, що потрібно для будівництва. До п’ятого серпня маємо підготувати для презентації кілька будинків, тоді японські партнери будуть вирішувати, скільки таких потрібно.
Раніше повідомлялося, що на Буковину на початку квітня переїхало підприємство "Сімлдім".
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.