RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Історія успіху | Історія успіху Допомога захисникам | Медична допомога для переселенців | Він+Вона | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

* Новини компаніїЗ вересня 2022 року у двох західних областях України – Львівській та Чернівецькій – стартує програма всесвітньовідомої громадської організації Junior Achievement. Про те, які саме проєкти планується реалізувати в цих областях, чому співпрацюють саме із закладами профтехосвіти та особливості навчання розповідає менеджерка проєктів Junior Achievement Ukraine Анна Сарана.

Відкриття власної справи – Junior Achievement Ukraine навчає українську молодь підприємництву та фінансової грамотності*


У 2022 році Junior Achievement Ukraine планує реалізувати свої освітні програми у двох західних областях України - Львівській та Чернівецькій. На чому ґрунтується такий вибір і як сприймають вашу ініціативу освітяни обласних адміністрацій?


У вересні цього року ми плануємо розпочати програми у Львівській та Чернівецькій областях. Наша логіка вибору зрозуміла – нині в цих областях найбільша кількість внутрішньо переміщених осіб на душу населення. Нашими проєктами ми прагнемо не лише сприяти розвитку підприємництва, але й підтримати регіони і тих молодих людей, які внаслідок війни постали перед новими професійними викликами.

Після декількох зустрічей з освітянами регіонів, представниками облдержадміністрацій ми побачили, що є зацікавленість і бажання працювати. І це зрозуміло. Адже зараз іде реформа освіти, яка передбачає не сухе запам'ятовування теорії, а саме отримання практичних компетенцій молоддю.

Якою є мета Junior Achievement Україна?


Наша мета – підготувати молодь до майбутнього ринку праці через викладання підприємницьких навичок і надання студентам розуміння фінансової грамотності. Вони проходять весь процес навчання за програмою "Компанія" - від формування ідеї, організації бізнесу, складання бізнес-плану, залучення коштів. Учні знаходять акціонерів, які вкладають кошти в розвиток їхньої справи, призначають ролі, виготовляють продукцію, реалізують її та рахують, наскільки успішно це роблять. Після повного циклу - від моменту створення компанії до реалізації своєї продукції – учасники повинні закрити власну міні-компанію, порахувати прибутки і повернути акціонерами позичені кошти.Важливо зазначити, що навчання для учнів закладів профтехосвіти, де викладається програма "Компанія", абсолютно безкоштовне.Ким фінансується ваша організація і наскільки у вас далекосяжні плани в Україні?


Junior Achievement це – всесвітня організація, яка створена у 1919 році. На разі організація пропонує безліч навчальних програм, які спрямовані на здобуття молоддю підприємницьких навичок та фінансової грамотності.

Наша діяльність фінансується донорами або ж приватним бізнесом, який зацікавлений у стійкому розвитку майбутніх партнерів по бізнесу або освічених найманих працівників. Бо без конкуренції немає прогресу, немає якості та досягнення тих цілей, які перед собою ставить підприємець, а саме – отримання прибутку. Тому, підтримуючи фінансово наші проєкти, приватний бізнес робить у такий спосіб свій внесок у поширення культури підприємництва серед молоді.

В Україні наша організація розпочинала свою роботу в 90-х роках і була доволі успішною. Зокрема, на заході, який ми проводили у Запорізькій області, ми зустріли викладачку, яка сказала, що про нашу програму знає близько 30 років. Ще в дев'яностих вона була однією із тих вчителів, які пройшли у нас тренінги для викладачів, і має найкраще враження щодо цієї програми. Втім, так сталося, що наш проєкт довелося призупинити. Але з жовтня 2021-го, навчальні програми відновили. Зараз проєкт реалізується Громадською організацією "Junior Achievement Europe" за підтримки німецької федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, яка діє за дорученням уряду Німеччини. Таким чином діяльність JA Україна було відновлено і ми розпочали діяльність у двох пілотних регіонах - Запорізькій та підконтрольній на той час Україні частині Донецької області.

Відповідно до чинного законодавства, заклади мають можливість обирати до свого навчального плану наші програми за вибором. А всі учні, які пройшли навчання за ними і склали екзамен, отримають міжнародний "Сертифікат підприємницьких компетенцій ESP".Чому акцент у роботі з молоддю JA Ukraine робить саме на учнях та ученицях закладів профтехосвіти?


Junior Achievement має велику кількість різноманітних програм для дітей різного віку. Зокрема, для маленьких дітей від 6 до 9 років – це одні програми. Для молоді шкільного віку – свої програми, для студентів, які навчаються у профтех, – інші. Якщо ми говоримо про Junior Achievement Europe, то тут найбільш поширеною є програма "Компанія" для учнів 15-19 років, оскільки вона показує найкращі результати.

В Україні її найкраще можна реалізувати у закладах профтехосвіти, бо там є відповідна технічна база. Учні можуть не просто в теорії розписати свій продукт, а використати реальні інструменти, станки та інше обладнання. Під час програми "Компанія", у студентів є можливість щось виготовити не лише за програмою навчального закладу, а вже подумати про власний бізнес. Тобто учні у нас бачать повний цикл і розуміють, для чого їм потрібно навчатися.Чим програми JA відрізняються від інших подібних навчальних курсів?


Особливістю є те, що, крім педагога, у навчальну програму включений ментор з приватного сектору. Це успішний підприємець, який наставляє студентів, надає поради зі свого практичного досвіду. Таким чином ми заохочуємо молодь обирати підприємництво як власний кар'єрний шлях. З іншого боку бізнес, який долучається до наших програм, може одразу побачити молодь у ділі і запропонувати їй долучитися до їхньої справи. Такий симбіоз дає гарні результати.

Також ми надаємо нашим студентам можливість участі у міжнародних заходах мережі JA, яка тільки в Європі має свої осередки у більш ніж 40 країнах. В кожній з них є такі самі програми, тільки більш адаптовані до умов цієї країни. Бо у різних країнах може відрізнятися законодавство, принципи побудови бізнесу. А такі студентські обміни та конкурси формують більш широке бачення світу і розуміння, чого саме ти можеш досягти вже на порозі своєї кар'єри.Чи можете ви назвати найбільш відомих власників бізнесу, які вже були менторами чи погодились ними стати для молоді профтеху в Україні та світі?


Усіх їх обожнюю, з багатьма спілкувалася особисто. Дехто з цих представників виявили бажання стати членами журі нашого Табору підприємництва. Корпоративними партнерами в Україні є провідні корпорації у фінансовому та страховому секторі, зокрема, компанія Сітібанк Україна, МетЛайф Україна. Також ми співпрацюємо з українсько-австрійською бізнес-асоціацію, фондом Western NIS Enterprise Fund та Українським фондом стартапів.

Чи є серед колишніх випускників ваших програм в Європі та світі відомі бізнесмени? Якщо так, то назвіть їх.


Їх доволі багато і прізвища їх досить відомі в Україні та світі. Це співзасновник компанії Amway Річард Девос, засновник мережі харчування Subway Фред Де Люка, колишня керівниця компанії Yahoo! Маріса Маєр, голова Європейського парламенту Роберта Мецола і колишня прем'єр-міністр Естонії Тааві Рийвас. Вони всі були випускниками програми Junior Achievement.

Проєкт реалізується Громадською організацією "Junior Achievement Europe" за підтримки німецької федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, яка діє за дорученням уряду Німеччини.
Редактор: Марія Фернюк
25-07-2022, 19:00
Коментарів 0 Переглядів 1 633

Теги -
• Новини партнерів
ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Як проходить патрулювання дивіться у відео


Якої перемоги ми очікуємо? Блог Ярослава Волощука
Всі ми щиро прагнемо перемоги, але якої саме – це далеко не риторичне запитання
«Не знаю, кому платити». Блог Надії Будної
Уже два місяці я не плачу за газ
ВІДЕО Переглянути все відео

Води було так багато, що вона аж вихлюпнулася на тротуар

Каміни та печі найперше вражають тим, що це справді економічно вигідний варіант опалення.

Підписавши декларацію з сімейним лікарем у "Центрі сімейної медицини "DANKO" ви отримаєте пакет безкоштовних послуг

Якщо ви помітили, що дитина по-особливому сприймає цей світ, має багату уяву й хороший смак, відчуття стилю, а також їй подобається малювати чи креслити, запишіть її у художню школу.

Чому не можна легковажити їхнім носінням і як обрати справді хороші та стильні окуляри, нам розповіли в мережі оптик Cristals Optic, яка ще в травні відкрила свої двері для чернівчан.

"ВСТ Автодрайв" – сучасна автошкола, яка вже не перший рік здійснює фахову підготовку водіїв усіх категорій та є однією із кращих у Чернівецькій області.

На що звертати увагу, обираючи вироби для дому та на які матеріали варто орієнтуватися, ми розпитали у магазині "Затишок вдома", що в ТЦ "Головний".
• Теги