Банкіри вимагають відміни пенсійного збору

новини
1 723
0
Асоціація “Український Кредитно-Банківський Союз” наполягає на скасуванні пенсійного збору (ПЗ) з операцій купівлі-продажу безготівкової іноземної валюти за гривню, оскільки наявність ПЗ - одна із причин подорожчання валюти й девальвації гривні.

Пенсійний збір було введено як тимчасовий захід у 1998 році з метою погашення заборгованості з виплати пенсій. Протягом останніх років ставка пенсійного збору неодноразово знижувалася - з 1,5% до 1,3% у 2006 р., з 1,3% до 1,0% у 2007 р., з 1,0% до 0,5% у 2008 р. та до 0,2% у 2009 р.

Існування пенсійного збору суттєво здорожує вартість валюти для населення. Зокрема, для осіб, які мають кредитні зобов’язання в інвалюті. Ефективність валютного ринку погіршується: ліквідність падає, спред зростає, продавців і покупців стає все менше. Тим паче, що пенсійний збір сплачують не всі, мають місце випадки, коли іноземці в судовому порядку домагаються несплати ПЗ.

До того ж, збереження ПЗ порушує положення Меморандуму МВФ, і ставить під сумнів доцільність надання Україні допомоги від впливових міжнародних організацій. Така недалекоглядна позиція органів виконавчої влади призводить до подорожчання іноземної валюти та подальшої девальвації гривні, яка й без того втратила 60% своєї докризової вартості. Це рекордний показник сучасної світової діяльності.

“В той час коли Кабінет Міністрів України вносить законопроект про скасування ПЗ з операцій куплі-продажу безготівкової валюти, Пенсійний фонд, посилаючись на відсутність бюджету-2010, намагається підвищити ставку збору, - зазначили в Асоціації “Український Кредитно-Банківський Союз”. - При цьому на початок 2010 року проблемна заборгованість склала близько 70 млрд.грн., що перевищує 9% сукупного обсягу кредитів. Більше половини запозичень - валютні кошти, тому вирішення питання погашення заборгованості клієнтів через цільову купівлю валюти банками на безготівковому ринку стає необхідною умовою відновлення кредитування економіки.”
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують