На вулицях Чернівців помітно побільшало стихійної торгівлі. Люди продають все: сир, молоко, фрукти, овочі, ягоди. Деякі навіть примудряються у таку спеку виставляти на продаж м'ясо й ковбаси.
Вечір, приблизно 18:00. На вулиці Комарова "ринок на асфальті" щодня більшає. Під кінець дня продавців і покупців тут дуже багато, інколи важко навіть пройти, йдеться в публікації "МБ".
У Головному управлінні Держпродспоживслужби в області зазначають, що у літню спеку дуже важливо стежити за умовами й терміном зберігання продуктів. На таких ринках ці вимоги не перевіряються. Тому купувати, до прикладу, молочні продукти у бабусь – це ризик, який ми беремо на себе.
Якість таких продуктів неможливо контролювати
– Високі температури пришвидшують розмноження мікроорганізмів, продукти швидко псуються. Якість продуктів на стихійних ринках не контролюється, харчі продаються просто з асфальту, порушені будь-які санітарно-гігієнічні умови. Це загрожує зростанням випадків інфекційних кишкових захворювань. Останнім часом також відмічається погіршення ситуації щодо захворюваності на ботулізм, – кажуть у Держпродспоживслужбі.
Щоб продукти були якісними, вони мають знаходитися у холодильниках. Перед тим, як потрапити до споживача, повинні пройти ветеринарно-санітарний контроль.
Зберігатися свіжа продукція на прилавку має не більше ніж шість годин.
– Купувати на стихійних ринках – це великий ризик. Адже якість та безпечність цих продуктів проконтролювати неможливо, – додають у Держпродспоживслужбі.
У патрульній поліції зазначили, що рейди на ринках у місті не проводять. Цим займається управління порядку та контролю за благоустроєм міськради.
За словами начальника управління порядку та контролю за благоустроєм Чернівецької міської ради Юрія ЗІНЧЕНКА, боротьба зі стихійними торговцями у місті триває майже щодня. Інспектори у літню пору щодня фіксують випадки незаконного продажу харчових продуктів.
"На ринок йти не хочуть"
– Наші інспектори щодня працюють на різних локаціях. Через те, що зараз сезон, не можу виділити місця, де стихійних торговців найбільше. Їх зараз всюди багато. Ми штрафи не виписуємо, а тільки складаємо протоколи, які вже розглядає комісія за місцем проживання людини. Зараз роботи дуже багато, – розповідає Ю.Зінченко.
Посадовець додає, що в управлінні благоустрою створюють всі умови, щоб такі продавці переходили на ринки. Але вони самі не хочуть, ще й стимулюють їхню діяльність чернівчани, які купують таку продукцію.
– Є на ринках місця, де можна працювати. До того ж збір ринковий там невеликий. Просто люди не зацікавлені, їм простіше прийти десь на зупинку, викласти свій товар на асфальт, де пилюка, бруд. Вони думають, що там швидше зможуть збути свої продукти. Проблема і в наших людях, які купують такий товар, – додає пан Юрій.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
27-06-2022, 07:19
0
1 534