RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » «Ідеш і хвилюєшся, чи не наїде»: яких правил мають дотримуватися водії електросамокатів


З появою електросамокатів у Чернівцях зросла не лише кількість охочих на них покататися, а й кількість обурених пішоходів та водіїв.
Люди дедалі більше скаржаться, що водії електросамокатів не дотримуються правил дорожнього руху, їздять на великій швидкості, часто заважають пішоходам.

– Я чоловік похилого віку, ходжу з паличкою. А діти на самокатах так гасають, що мало не збивають з ніг. Нещодавно, коли дорогу переходив на пішохідному переході, переді мною, навіть не пригальмувавши, пролетів хлопчина років 15. А якби там машина проїхала, хіба б водій встиг побачити цю дитину? Це я вже мовчу про те, що він мало мене не зачепив. І так всюди, ніхто за цим не стежить, – розповідає чернівчанин-пенсіонер, який звернувся до "МБ".

У соцмережах теж чимало людей обурюється.

– Локація "Мікрорайон". Людей багацько, кожен поспішає у своїх справах. Тут пішки розминутися непросто... А надто, де магазинчики виходять на тротуар, і він звужується. І тут їде чоловік під два метри зросту на електросамокаті. І на швидкості маневрує між перехожими. А за ним ще ціла ватага "самокатників". І діти, і батьки – на одному самокаті. І от питання? Перехожим що, у повітря злітати? Не заперечую, можливо, комусь і треба той самокат. Але ж необхідно дотримуйтеся правил переміщення. Тротуаром ходять і діти, і літні люди. Ці самокати, не такі уже безпечні, почитайте статистику, – пише Людмила Гаєва.

– Сьогодні їду вулицею Шевченка. Хлопець їде прямо перед моїм авто. Я не вважаю, що це нормально. Не дай Боже, падає й опиняється під колесами машини. Несе відповідальність водій, який ні в чому не винний, – пише Сюзанна Чернишевська.

– Їздять, де заманеться! Вулиця Кобилянської – пішохідна, а не для катання на самокатах! Ідеш і хвилюєшся, чи хтось не наїде! Комусь бізнес і розваги, а людям пройти небезпечно, – пише Анна Курилюк.

Чи існують правила їзди на електросамокатах?

Про правила їзди на електросамокатах, їх регулювання та використання розповіла інспекторка пресслужби управління патрульної поліції в області Юлія Замерзляк.

– Зараз окремо водіїв електросамокатів у Правилах дорожнього руху не виділяють і прирівнюють до велосипедистів та пішоходів. Але Верховною Радою розглядаються декілька законопроєктів щодо правового регулювання нової категорії учасників дорожнього руху – користувачів персонального легкого електротранспорту. Зокрема, й унесення змін до закону "Про дорожній рух" та у статтю 127 Кодексу про адміністративні правопорушення, – пояснює Юлія Замерзляк.

Додає, що патрульні стежать за дотриманням Правил дорожнього руху всіх учасників. Поки в Чернівцях не зафіксували жодної ДТП з водіями електросамокатів. Не було і жодних звернень до поліції.

– За відсутності належного правового регулювання використання легкого електротранспорту його користувачі доволі часто нехтують елементарними правилами безпеки та наражають на небезпеку інших учасників дорожнього руху, створюючи аварійні ситуації, або ж самі стають учасниками ДТП. Тож рекомендуємо власникам електротранспорту бути максимально уважними й обережними, – пояснює інспекторка пресслужби УПП в області.

Поки відповідний законопроєкт щодо електросамокатів ще не ухвалено, у патрульній поліції рекомендують дотримуватися чинних правил дорожнього руху на проїзній частині. Тож правоохоронці закликають:

- звертати увагу на дорожні знаки та світлофори;
- надягати шолом та інші захисні елементи;
- користуватися світловідбивальними елементами;
- не здійснювати небезпечних маневрів;
- обирати оптимальну швидкість;
- слідкувати за дорожнім покриттям;
- дотримуватися дистанції та інтервалу.

Які поради дає Bolt

Орендувати самокат може практично будь-хто, незалежно від навичок водіння, знань правил дорожнього руху. Під час реєстрації у додатку користувача просять вказати вік. Він має бути понад 18 років. Однак правдивість вказаних даних, на жаль, програма не перевіряє.
Компанії Bolt на своєму сайті опублікувала рекомендації їзди на електросамокаті.

- Вмикайте режим початківця, він обмежує швидкість вашого самоката до 15 км на годину. Згодом цей параметр можна змінити на 20 км на годину. Саме такі обмеження встановлює сама компанія Bolt. Але коли ви рухаєтесь біля пішоходів, швидкість має бути скоригована, щоб забезпечити безпечний рух усім.

- Дотримуйтеся правил ПДР та завжди катайтесь наодинці.

- Ніколи не користуйтеся електросамокатами напідпитку.

- Дотримуйтеся вимог усіх встановлених на вулицях знаків під час руху на електросамокаті.

- Під час паркування уникайте блокування тротуарів, автобусних зупинок та загромадження самокатами велосипедних стоянок.

- Рухайтеся передбачувано, без різкої зміни напряму руху. За можливості уникайте різких спусків та не їдьте в несприятливу погоду.

- Коли ви паркуєте електросамокат на тротуарі, потрібно залишити принаймні два метри місця для проходу пішоходів. Якщо ви бачите, що самокат припарковано не правильно, в програмі Bolt ви можете залишити скаргу із фото і порушник отримає штраф.

- Переходячи дорогу, потрібно зійти з електросамоката.

- За можливості користуйтеся велодоріжками.

Що робити, якщо потрапили в ДТП на електросамокаті:

- викликати патрульну поліцію та, за необхідності, швидку допомогу;

- повідомити компанію Bolt (через застосунок). Компанія надає можливість отримати страхову виплату.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Аліна Книжник
18-06-2022, 20:55
Коментарів 0 Переглядів 2 953

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.