Студентка першого курсу Буковинського державного медичного університету Вандана Найр із Індії на підтримку України виконала у себе на батьківщині пісню "Червона калина" українською мовою. Також дівчина до пісні записала відеокліп.
Про це йдеться на сайті БДМУ, пише molbuk.ua
"Сьогодні ми можемо пишатися ще одним вчинком нашої індійської студентки, яка публічно підтримала Україну і заспівала відому українську патріотичну пісню "Ой у лузі червона калина". Вандана навчається в БДМУ на 1 курсі (81 група) лише 4 місяці. Куратор цієї групи – Бабух Надія Василівна, викладач української мови – Новікова Тетяна Вікторівна.
Зауважимо, що за такий короткий час дівчина змогла опанувати українську мову і заспівати пісню "Ой у лузі червона калина" на високому рівні й, зокрема, представити Україну на міжнародному рівні", - йдеться у повідомленні БДМУ.
"Це дуже відома українська патріотична пісня ХХ ст., написана Стефаном Чарнецьким у 1914 р. Пісня, яку відтоді чує і співає кожен українець. Це данина пам’яті Героям України. Ми раді та пишаємося випуском цього відео за участю Вандани Найр (студентки 1 курсу БДМУ, Україна)", - зазначають наприкінці відеокліпу.
А на початку відео від його авторів можна побачити такі слова підтримки англійською:
"Ніколи не припиняйте вірити, що не варто боротися за правду. Упродовж століть росіяни намагалися стерти український народ та їхню культуру. Сьогодні весь світ дивиться, як Путін чинить звірства на територіях невинних цивілізацій. Тисячі людей вбито і ще більше постраждалих. Але український народ дуже сильний. Він відповідає: "Ми не хочемо йти звідси, ми хочемо померти тут. Це наш дім". Ми впевнені, що українська нація заслуговує бути незалежною і на краще життя в майбутньому. Підтримаймо їх усіма можливими способами, якими тільки можемо. Слава великим народам, що боронять свою незалежність! Слава Україні! Слава героям!"
"Сьогодні весь світ підтримує Україну, зокрема й індійський народ. Однак, відомо, що політична влада Індії намагається дотримуватися нейтралітету у війні, яку Росія розв’язала проти України. З одного боку, вона не підтримує російської агресії, закликаючи до негайного припинення бойових дій і повернення до діалогу та дипломатії, а з іншого – уникає критикувати РФ та утрималася від голосування за всі резолюції ООН, які засуджують воєнні дії країни-агресора.
Варто зауважити, що російський інформаційний вплив є досить помітним в окремих індійських експертних і медійних колах, які активно поширюють проросійські наративи в оцінках російсько-української війни. Цьому сприяє традиційне тісне співробітництво між країнами, успадковане з радянських часів.
Однак індійські студенти мають іншу думку щодо політичної ситуації в Україні. Зазначимо, що на момент початку повномасштабного вторгнення в нашій країні навчалося близько 20 тис. індійських студентів. Саме студенти впродовж останніх років були важливою ланкою українсько-індійської співпраці.
Кількість індійців, що здобувають вищу освіту в Україні, стабільно зростала впродовж останніх пʼяти років. Зокрема в БДМУ навчається чимало студентів з Індії, і щороку охочих навчатися саме в нашому ВНЗ зростає. І всі вони підтримують Україну. Про це говорять їхні численні патріотичні аватарки, які вони застосували для дистанційного навчання у нашому закладі та їхнє бажання повернутися в Україну", - йдеться на сайті БДМУ.
У створенні кліпу брали участь: вокал – Вандана Найр, організатори – проф. Бінолбін Соломон та випускники БДМУ, м’юзік продакшн – Аллан Жозеф Наполеон, інженер-записувач – Джастін Крісті, студія запису – М6 Audious, режисер – Харунша Каккодан, виробник – Medico Career Partner.
Окрема подяка за підтримку індійських студентів в Україні проф. Сунілу Шармі та проф. Олександрі Попелюк.
Індійські видання також написали про дівчину.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |