Чинний президент Еммануель Макрон та лідерка ультраправої партії “Національне об'єднання” Марін Ле Пен є лідерами першого туру президентських виборів у Франції, який пройшов сьогодні.
Про це свідчать результати екзит-полу Ifop-Fiducial,
повідомляє Le Figaro.
Згідно з даними екзитполу, Макрон набирає 28,6% голосів, Ле Пен - 24,4% голосів.
На третьому місці - найбільш популярний кандидат серед лівих Жан-Люк Меланшон (партія “Франція нескорена”), який набирає 20,2% голосів.
Далі йдуть Ерік Земмур (партія "Реконкіста") з 6,8% та Валері Пекресс (партія “Республіканці”) з 4,6%.
За оцінками Ifop-Fiducial, явка в першому турі становить 65%. Це менше, ніж на виборах 2017 року, коли явка була 78,69%, та 2012 року - 79,48%.
Два лідери першого туру змагатимуться у другому турі виборів 24 квітня.
На виборах президента Франції 2017 року Макрон переміг Ле Пен у другому турі з 66% голосів проти 34%.
Що відомо про Марі Ле Пен:53-річна Марін Ле Пен посіла друге місце на виборах 2017 року, і сьогодні вона знову головний конкурент Макрона.
Її прізвище та сім'я десятиліттями була синонімом вкрай правих у Франції та дружніх стосунків з Путіним.
Сьогодні, однак, украй правий електорат перебрався до табору іншого кандидата, Еріка Земмура. Це дозволило Марін Ле Пен позбавитися репутації політичного маргінала. Після поразки на президентських виборах у 2017 році вона перейменувала свою партію "Національний фронт" на "Національне об'єднання".
До того, як впритул зайнятися задоволенням президентських амбіцій, Марін Ле Пен стала депутатом Європарламенту. Її партія послідовно займає антиімміграційну та антиєвропейську позицію, яка знайшла відгук у незадоволених виборців.
Свого часу Марін Ле Пен неодноразово закликала до скасування європейських санкцій щодо Росії, які запровадили після анексії Криму.
Цього тижня зв'язки з президентом Путіним їй пригадав Макрон: не називаючи Ле Пен на ім'я, він розкритикував "інших кандидатів" за їхню "поблажливість щодо Володимира Путіна" та "фінансові відносини з Росією".
Чинний президент мав на увазі прийом Ле Пен російським лідером у Москві у 2017 році просто перед виборами і той факт, що її партія продовжує виплачувати взятий у 2014 році кредит у 9 млн євро. Його взяли у "Першому чесько-російському банку" - практично повністю російському.
На цих виборах Ле Пен обіцяє зупинити зловживання правом на притулок, провівши референдум про обмеження імміграції та заборонити носіння хіджабу в громадських місцях.
Ле Пен збирається скасувати прибутковий податок для осіб, молодших 30 років, і звільнити компанії від податкових відрахувань, якщо вони підвищать мінімальну заробітну плату на 10% для своїх співробітників.
Вона також хоче перетворити Європейський Союз на союз націй, не пов'язаний загальними законами ЄС.
Ле Пен і Україна
Марін Ле Пен з 2014 року послідовно займала проросійську позицію у питанні Криму та війни на Донбасі.
У квітні 2017 року навіть приїздила до Путіна перед самими виборами у Франції.
Зараз вона засудила війну в Україні, проте принципово не прийшла на засідання парламенту, коли там виступав Володимир Зеленський.
Як писала Європейська правда, Ле Пен сказала, що не вважає за необхідне демонструвати свою підтримку Зеленському. Ле Пен послалася на "попередні плани", щоб виправдати свою відсутність.
"Я не особливо захоплююся паном Зеленським. Я думаю, що він поводиться як глава держави, і це не повинно викликати у нас захоплення, це має бути нормальною поведінкою", - сказала вона в ефірі France Info.
"Я не буду присутньою, у мене є попередні зобов'язання, які були взяті давно", - сказала вона.
Згідно з публічним графіком Ле Пен, яка є обраним депутатом, вона давала інтерв'ю пресі.
Перемога на президентських виборах у Франції Марін Ле Пен у кращому випадку різко зменшить і загальмує підтримку України у війні з Росією та санкційну політику проти Москви,
розповів в ефірі Радіо НВ політолог та журналіст Максим Соколов.
"Якщо переможе Макрон, то особливо кардинальних змін політики Франції щодо України не відбудеться, будемо сподіватися, що підтримка лише посилюватиметься. Якщо ж виграє Ле Пен, то, звісно, можна очікувати значного „охолодження“ підтримки Францією України, особливо у питаннях надання зброї, підтримки санкційної політики Євросоюзу проти Росії. І ця санкційна політика, скоріше за все, зусиллями Марін Ле Пен буде розвалена", — сказав Соколов.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
11-04-2022, 03:27
0
2 023