«Плетіння сіток допомагає зняти стрес»: як кореспондентка «МБ» волонтерила

новини / Новини Чернівців / Війна з Росією / Куди звертатись переселенцям на Буковині
1 554
0

Фото ілюстративне

Після 24 лютого перше, що зробила, - це відправила на потреби ЗСУ "ковідну" тисячу, яку, на щастя, не встигла розтринькати. Також усі наявні на картках бонуси. Ну і далі по можливості продовжую пересилати кошти на потреби армії. Звісно, це не бозна-які суми, але що можу.

"От зараз як наплету!"

Також повідносила у штаб гуманітарної допомоги речі – ті, які у гарному стані, - з двох своїх дітей. Скаржилася на ворожі пропагандистські ресурси в інтернеті, писала у різні російські пабліки правду про війну в Україні, намагаючись до них достукатися.

І ось так наче щось я й робила, але розуміла, що цього вкрай мало, що інші роблять значно більше. Трохи заспокоювали звернення влади до українців, щоби вони поверталися на свої робочі місця, до своїх звичних справ. Що нічого поганого немає в тому, щоби працювали салони краси, магазини з одягом та інші заклади, а люди усіма цими послугами користувалися. Бо це забезпечить сплату податків, а відтак підніматиме економіку країни. Без економіки ж нікуди. Отож я трохи "всілася" і робила свою роботу.
Але хотілося ще якось допомогти. Тож вирішила піти поволонтерити. Наткнулася в соцмережах на оголошення про те, що у центрі міста потрібні волонтери для плетіння маскувальних сіток. Тож пішла туди.

Спочатку було якось ніяково, але, увійшовши у приміщення, де плели сітки, відразу зітхнула з полегшенням. Мене прийняли привітно, із посмішками, адже додаткові робочі руки потрібні завжди.

У кімнаті стояли каркаси із натягнутими основами для плетіння. Біля них – ящики з уже порізаними смужками тканин різних відтінків зеленого: від світлого то кольору хакі.

Серед присутніх здебільшого були жінки: як молоді, так і дещо старші. Частина з них нарізали смужки, інші вплітали їх у сітки. Одна з дівчат відразу почала мені показувати, як це робити. Треба вважати, щоби не було великих пропусків, але й водночас залишати місце, щоби крізь сітку можна було щось бачити, пояснювала. Також не має бути помітних візерунків, "змійок" і так далі… Словом, як я зрозуміла, чим більше "петляєш", тим краще. Також варто час від часу міняти відтінок стрічки. Щоби виглядало якомога природніше.

Отак я слухала ці поради, дивилася за вправними та швидкими рухами дівчини-волонтерки, і так у неї це все гарно виходило. Ну що тут складного, здавалося мені? Зараз як приступлю до роботи, як наплету…!

У результаті я й справді "наплела", але зовсім не так, як би того хотілося. "Змійки", візерунки, великі відстані між клітинками – усе те, чого просили уникати, я якраз і зробила. Жінки поряд делікатно пояснили мені, що не так. Я хвилювалася, що будуть зараз кепкувати, але всі одне до одного ставилися з розумінням. Пояснювали та показували знову і знову, втішали, що не так усе й погано і потрібні просто час та терпіння. І це дуже допомагало, бо якби почали жорстко критикувати роботу, то в мене взагалі би нічого не вийшло. А так потроху-потроху, і жіночка поряд вже навіть і похвалила мене – мовляв, тепер більш-менш правильно. Правда, це сталося вже десь наприкінці другої години мого волонтерства. Разів десять я розплітала і переплітала стрічки заново. Працювати на совість спонукало усвідомлення, що від того, наскільки якісно буде сплетена сітка, може залежати здоров’я, а, може, й життя когось із захисників.

"Повертайся на другу батьківщину, до Чернівців…"

Відчула на собі, що плетіння сіток – доволі нелегка справа. Починають боліти руки, ноги, наприкінці "зеленіє" в очах. І я би навіть сказала, що ця робота інтелектуальна. Чому? Бо постійно доводилося напружувати мізки і думати, куди би краще вплести наступний стіжок. Можливо, для тих, хто давно цим займається, це не так складно, вони вже це роблять "на автоматі".

До речі, жінки зауважили, що плетіння сіток дуже заспокоює і допомагає зняти стрес. Що для них дуже актуально, адже практично всі присутні – переселенки. З різних міст: Харкова, Херсона, Київщини… Я чи не єдина там була місцева… Можливо, тому, що навідалася у будній день, у робочий час.

"Ми все одно сидимо без діла, то хоч будемо допомагати чим можемо. А місцеві всі на роботу ходять, тому їм ніколи", - пояснили мені.

Відчувалося, що жінки вже не один день ходять сюди волонтерити і потоваришували між собою. Вони ділилися своїми історіями, розповідали, що коїться в їхніх містах, регіонах. Подумалося: замість того, щоби зараз веселитися, жартувати, провадити звичні дівочі посиденьки, нам, жінкам, доводиться говорити про війну, вибухи, вбивства…

Харків’янка розповідала про своє місто:

"Наш Харків був таким красивим! Які дороги, тротуари, парки, будинки! Як у нас було прибрано та затишно! І люди наші звикли до чистоти. Навіть зараз просто моментально розчищують понівечені російськими військами будинки, вулиці, щоби й сліду не залишилося від обстрілів", - згадує з ностальгією жінка.

Інша ж повідомила: "Я завтра вже їду за кордон". Подруги з жалем зітхнули, почувши це, одна з них додала: "Щасти тобі. Але ти того, гляди, якщо щось не так, - відразу повертайся на батьківщину. На свою другу батьківщину, до Чернівців…"

Ну, а мене вистачило годин на три. Далі довелося бігти у справах, та й втомилася, чесно кажучи. Треба частіше приходити і практикуватися. Тим паче, що робочі руки справді потрібні і на них завжди чекають, у тому числі й у вихідні.

Куди можна принести допомогу або прийти поволонтерити:

-політехнічний коледж (вул. Павла Каспрука, 2)

-резиденція молоді (вул. Головна, 41)

-школа №8 (Роша)

-школа №22 (вул. Південно-Кільцева)

-школа №24 (вул. Фізкультурна, 5)

-школа №28 (вул. Руська)

-школа № 38 (Садгора)

-школа №14 (вул. Шкільна)

-спорткомплекс "Олімпія" (вул. Воробкевича, 6).

-вул. Пилипа Орлика,4;

-вул. Заньковецької, 5.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
00:15
Є у кожному домі: чотири продукти, які часто їдять довгожителі світу
22 лютого, 2025
23:45
5 знаків Зодіаку, яким навесні загрожує небезпека: будьте обережні, якщо ви у списку
23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
22:58
Орбан зробив цинічну заяву про "те, що залишиться" від України
22:34
Папа Римський переніс астматичний криз, його стан критичний, - Ватикан
22:10
"Так несподівано": померла багаторічна завідувачка терапевтичного відділення лікарні на Буковині
22:00
У 4 знаків Зодіаку починається нове життя. Вони відродяться з попелу
21:36
Правила без винятків: 7 речей, які ніколи не варто прати в гарячій воді
21:15
«Раджу всім не вішати носа». Професору ЧНУ Юрію Макару – 90 років, а він досі викладає
ексклюзив
20:59
У Генштабі підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції у Краснодарському краї
20:36
Снайпери ліквідували морпіхів РФ, які просувались через річку - відео
20:13
Українська ракета "Трембіта": експерт оцінив, чи зможе вона прорвати ППО Москви
19:58
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети
19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
17:59
Ця консерва - найкращий продукт для здоров’я людей похилого віку: зміцнить серце та кістки
17:40
Як правильно рахувати зарплату: скільки реально отримуємо на руки та чи вигідніше працювати через ФОП
17:20
Україна очікує на нові постачання F-16 цього року, - Зеленський
17:00
Хотів купити інструмент: на Буковині аферисти видурили у чоловіка 56 тисяч
16:40
В Міненерго звернулись до українців: що варто зробити кожному
16:20
В Коордштабі розповіли, хто для РФ в пріоритеті на обмін і чому не видають "азовців"
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм