У школах Чернівців із понеділка, 14 березня, планують розпочати навчання. Воно буде відбуватися у дистанційній формі.
Про це у коментарі molbuk.ua повідомила заступниця очільниці управління освіти Чернівецької міськради Олена Кузьміна.
"Відповідно до листа, який ми отримали з Міносвіти, заклади можуть відновити навчання після вимушених канікул, за погодженням з обласними військовими адміністраціями щодо дистанційної або змішаної форми навчання. Департамент освіти і науки ЧОВА готує для нас наказ і роз’яснення щодо відновлення дистанційної форми навчання", - зазначила посадовиця.
Деякі школи, втім, не зможуть розпочати навіть онлайн-навчання через те, що у приміщеннях розміщені центри допомоги переселенцям. Окрім того, у роботі з допомоги біженцям залучені і вчителі, відповідно, вони не зможуть одночасно проводити уроки.
"Ми для себе вивчили попередньо можливості наших закладів, тому що в деяких закладах перебувають внутрішньопереміщені особи. Відповідно, цілодобове чергування, яке забезпечують працівники закладу, власне, це вчителі, в цей же момент не можуть забезпечувати освітній процес. Тому наразі три заклади повідомили про те, щоби на тиждень ще дати їм можливість продовжити канікули", - додала Олена Кузьміна.
Решта закладів усе ж таки готові з понеділка, 14 березня, розпочати навчання в дистанційній формі. Причому з залученням діток із родин вимушених переселенців.
Поки що вивчають ситуацію в кожній школі щодо кількості учнів та вчителів, які залишилися.
"Готуємо лист-роз’яснення. Поки що розмовляємо з кожним керівником закладів усно. Тому що дуже багато діток виїхали від нас. Є заклади, де близько ста дітей забрали документи. Є багато закладів, в яких виїхали вчителі. Хтось взяв відпустку, хтось просто виїхав і ми не знаємо, чи будуть мати вони можливість в’їхати в країну і чи намагатимуться це робити. Тобто зараз підготовчий процес щодо вивчення ситуації, а якому форматі в яких обсягах буде надаватися освітня послуга", - зазначила чиновниця.
Вона зауважила, що формат навчання може бути змінений у тому чи іншому закладі.
"Розуміємо, що буде змінений формат на розсуд закладу відповідно до можливостей закладу, наявності вчителів, дітей. Максимально залучаємо психологів для роботи з педагогами і для роботи з учнями, які цього потребують – за заявами батьків, якщо є така необхідність".
Родини переселенців, які хочуть, щоб їхні діти долучилися до навчання, мають звернутися з заявою до директора школи. Також має бути копія свідоцтва про народження дитини. Навіть якщо якихось документів немає наразі, то дитина зараховується за заявою батьків, і дитину долучать до освітнього процесу. Її познайомлять із класним керівником, який, відповідно, реєструє нового учня в клас-румі. Після цього буде доступне посилання на урок, яке публікує вчитель у клас-румі, пояснює Олена Кузьміна.
Щодо того, скільки наразі дітей із родин вимушених переселенців виявили бажання навчатися у місцевих школах, чиновниця зауважила, що процес подачі заяв лише розпочався.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
9-03-2022, 13:53
0
26 574