RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |



У Чернівцях на базі ліцею №13 (колишньої школи №22) на вулиці Південно-Кільцевій розгорнули пункт допомоги переселенцям.

Сюди небайдужі приносять необхідні для біженців продукти та речі. Також у спортзалі облаштували майже сотню спальних місць. Працювати як пункт допомоги почали наступного ж дня після початку війни, розповіла у коментарі "Молодому буковинцю" директорка ліцею Любов Яворська, пише molbuk.ua



"Кияни були шоковані нашою підтримкою"

"З 25 лютого ми скоординовані як пункт, куди можна приносити речі, медикаменти й усе, щоби потім передавати для біженців. І люди відразу відгукнулися: з нашого мікрорайону, з сусідніх сіл доїжджали, завезли велику кількість продуктів, речей. Наші волонтери це все сортують. А 26 лютого ми отримали команду готувати ліжкомісця для переселенців, що того ж дня й зробили. Тож зараз у нас тут 92 ліжкомісця. Міська поліклініка передала також нам на баланс 11 ліжок. Переселенці можуть у нас поспати, прийняти душ. Люди навіть принесли машинку-автомат, ми її підключили, тож можна прати. Наші шкільні кухарі запевнили: щойно буде потреба, вони готові вийти й готувати страви, тим паче продуктів у нас достатньо".

Поки що біженці не поселяються в пункті: все ж таки шукають прихистку у помешканнях, гуртожитках, винаймають житло, зауважує директорка. Проте якщо комусь із родин буде потрібно хоча б перебути кілька діб чи відпочити – у школі їм допоможуть і нададуть усе необхідне: одяг, продукти, засоби гігієни.

"Коли до нас звернулися переселенці з Києва з проханням допомогти з речами, ми їм дали все, що потрібно, – ковдри, подушки. У них була змога поселитися у приватному помешканні. То потім та людина, яка їх поселила, розповідала, що кияни були шоковані: вони не очікували, що їм тут так щиро будуть допомагати. І що вони дуже вдячні та почуваються, як удома. На що я відповіла: "А вони і є вдома", – каже Любов Яворська.

У школі не цураються будь-якої роботи: плетуть маскувальні сітки, сортують та розвозять речі.

"Також багато людей приходять, пропонують свої послуги, – провадить Любов Іванівна. – Я записую їхні номери телефонів і те, чим можуть допомогти. До прикладу, хтось каже, що може перевезти вантаж, інший вміє готувати їсти, може випрати речі або надати медичну допомогу. У мене вже понад 4 аркуші списані з контактами таких людей. І часто справді звертаємося до них".

За словами директорки, відгукнулися і батьки школярів, і самі учні, і випускники школи. Щодня навідуються і запитують, чим можуть бути корисними.

"Вони такі молодці. Давно не бачила такої згуртованості", – захоплюється.

"Діти враз стали дорослими"

У коридорі школи маскувальні сітки плетуть дві вчительки української мови – пані Ірина та Світлана. Зауважують, що за ці дні побачили стільки своїх випускників, скільки вже роками не бачили. Багато приходять дітей із незаможних сімей, а також такі, які у навчанні могли бути й не надто успішними.
"Діти стали людяні, відкриті, – зауважують педагогині. – Та і загалом усі. Днями ввечері прийшло, тримаючись за руки, літнє подружжя. Кажуть, принесли щось для армії, бо знають, що таке війна, і не хочуть, щоби це повторилося. А для дітей ця війна – то взагалі неймовірна травма. Коли ми написали учням, що у зв’язку з подіями в країні оголосили канікули, то вперше їм ніхто не радів – ні учні, ні вчителі. Тому що ці канікули вимушені, вони відібрали у дітей спокій, радість і дитинство. Діти враз стали дуже дорослими. І вони надзвичайно болісно сприймають те, що відбувається. Може, комусь здавалося, що наш патріотизм не на високому рівні. Проте війна продемонструвала, що це не так".

Учительки зауважують, що зараз у 9-их класах саме вивчають творчість Тараса Шевченка, зокрема, поеми "Сон", "Кавказ".

"Там, де "борітеся – поборете, вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава. І воля святая!" І учням дуже припали до душі ці поеми, вони вивчають з них уривки, цитують. Ми тепер навіть вітаємося та прощаємося не інакше як "Слава Україні!" Наше молоде покоління дуже мудре, та при цьому воно живе не тільки розумом, а в них є серце. І вони ростуть справжніми патріотами своєї країни".

Ну другому поверсі школярі та всі небайдужі плетуть маскувальні сітки. Чернівчанка Анна з сином розповідає, що не могла сидіти склавши руки у такий час.

"У мене вітчим 25 лютого пішов воювати, а ми будемо тут сидіти? Якось несерйозно. Тому, хоча ми й у тилу, але маємо допомагати. Свою основну роботу поки що відклала. Зараз такий час, коли треба думати про те, щоб у нас потім взагалі робота була", – переконана Анна.

"Ми приходимо сюди щодня допомагати, – кажуть учні 10-11-их класів ліцею №13. – Робимо це з власної ініціативи. Війна нас дуже сильно об’єднала, переосмислили багато чого. Все змінилося буквально за мить. Ми навіть тим канікулам уже не тішимося. Краще б їх не було…"


















До теми:

У місті визначили вісім пунктів приймання, всі вони розташовані у навчальних закладах, де волонтерами стали вчителі, студенти, технічні працівники. Сюди можна принести продукти та речі, а також долучитися до волонтерської діяльності.

Де збирають:

- Політехнічний коледж (вул. Сторожинецька, 1)
- Резиденція молоді (вул. Головна, 41)
- Школа №8 (вул. Дзержика, 22, м-н Роша)
- Школа №22 (вул. Південно-Кільцева, 17)
- Школа №24 (вул. Фізкультурна, 5)
- Школа №28 (вул. Руська, 257а)
- Школа № 38 (вул. Яна Налепки, 3, Садгора)
- Школа №14 (вул. Шкільна, 3)

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Галина Олійник
4-03-2022, 14:13
Коментарів 0 Переглядів 8 875

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Можна побачити роботи Тараса Полатайка, Станіслава Туріни, Віолетти Олійник та інших


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.