Коронавірус продовжує лютувати.
Кореспондентка molbuk.ua поспілкувалася із завідувачем відділу, лікарем-епідеміологом обласного лабораторного центру Юрієм Падурару про те, чого далі очікувати від штаму "Омікрон" далі.
– Особливість "Омікрону" в тому, що в нього менший інкубаційний період. Також він швидше поширюється в побуті. Інкубаційний період цього штаму – лише три дні, він частіше вражає молодь. Якщо порівнювати з "Дельтою", то з "Омікроном" в області знизилася кількість госпіталізацій. Однак рівень зараження збільшився уп’ятеро, – каже пан Юрій.
Знизився рівень смертності
– Група ризику залишається та ж сама: люди віком 60+. Дуже багато випадків повторного зараження штамом. Якщо за осінь ми мали 500 випадків, то протягом двох місяців, січня та лютого, маємо вже 2000 випадків повторного зараження. Але є і позитив. За останні два місяці рівень смертності знизився в сім разів. Зараз украй важливо кожному отримати бустерну дозу вакцинації, вона є необхідною для всіх вікових груп, – розповідає Ю. Падурару.
На питання, чого очікувати далі, пан Юрій зауважує:
– Мутація коронавірусу відбувається що два тижні. Який штам буде наступним, точно не можна сказати. Але припускаю, що він може бути й більш агресивним. Повторюся ще раз, бустерна доза вакцини вкрай важлива для населення, аби не допустити нового спалаху смертності й швидше виробити колективний імунітет, – додав лікар-епідеміолог.
Раніше ми писали, що відомо про коранавірус на
ранок 19 лютого. Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
19-02-2022, 10:30
0
2 214