Керівництво Міністерства внутрішніх справ України повідомило про підготовку масових заворушень в Києві, а також ряді областей країни. Зокрема, готувались бійки з правоохоронцями.
Що відомо про підготовку заворушень, в матеріалі РБК-Україна.
Протест під ОП 31 січня
Як повідомив на брифінгу голова Національної поліції України Ігор Клименко, під час протесту готувались жорсткі сутички з правоохоронцями.
"Організатор підшукував українців, які за гроші готові були б допомогти провести ці акції. Перша така акція мала б була відбутись саме сьогодні", - повідомив він.
За його словами, організатори отримали авансом більше 1 млн гривень.
"Масовка - від 800 грн на людину, "тітішки" - 1200 грн, більш радикальні акції (запалювання шин) - 2500 доларів. Додатково виділили "касу" на штраф. Бо правоохоронці будуть затриматувати і будуть адмінпротоколи", - розповів він.
У МВС озвучили "план дій протестувальників"
Голова Міністерства внутрішніх справ України Денис Монастирський розповів, що вчора в Києві була затримала група осіб, яка планувала масові заворушення в центрі міста.
"Кількість таких осіб планувалось зібрати до 5 тисяч. З них до1,5 тисячі "тітушки", які мали влаштувати бійки з правоохоронцями. Обов'язково мало бути насильство серед учасників мітингу. Мала була бути кров", - розповів він.
Крім того, за його словами, було заховано бутафорну кров, яка мала нібито пролитися.
"Були медики, які мали підтвердити псевдотравмування "активістів"... Мав бути підпал автомобільних шин", - розповів він.
На брифінгу опублікували відеозапис, на якому ніби-то обговорювали майбутні "силові протести".
"Це знімалось відповідно до закону, до рішення суду, щоб мати докази", - заявив Клименко.
Не тільки в Києві
Подібні мітинги планували провести, зокрема, у Сумській, Чернігівській, Полтавській та Черкаській областях.
Можливі зв'язки з Росією
Правоохоронці затримали двох осіб, які планували масові заворушення в Україні. Наразі вивчається їх причетність до російських спецслужб, повідомили на брифінгу МВС.
У МВС вважають, що головною метою акції мала стати дестабілізація ситуація в Україні та створення міжнародного резонансу.
"Ми на шляху встановлення замовників протестних акцій, але розуміємо, кому вигідна подібна дестабілізація ситуації в країні. Підозру отримали дві особи, вони громадяни України. Причетність їх до іншої держави, до спецслужб держав встановлює слідство", - зазначив Клименко.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.