Керівники установ, підприємств та організацій в Україні та, зокрема, на Буковині, будуть зобов’язані подавати до територіальних центрів списки працівниць, які можуть підпадати під взяття на облік.
Про це у коментарі molbuk.ua повідомив начальник відділу військового обліку бронювання та впровадження єдиного державного реєстру військовозобов’язаних Чернівецького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олександр Трачук.
Зокрема, він зазначив, що наразі таких зобов’язань немає. Проте, попередньо, керівники установ, підприємств, організацій будуть зобов'язані це робити.
"Попередньо їх зобов’яжуть через свої кадрові органи проаналізувати дані всіх жінок, які працюють і попередньо підпадають під параметри – тобто за віком і професією чи спеціальністю. Щоби терцентри володіли інформацією на кожному підприємстві і надалі могли організувати взяття на військовий облік протягом 2022 року", - пояснив Олександр Трачук.
Водночас він додав, що коли вийде новий наказ зі змінами, у терцентрі про все докладно поінформують.
"Плануємо провести загальну нараду обласного рівня, зібрати всіх керівників підприємств, установ, організацій, органів влади і скоординувати наші та їхні дії, як ми маємо протягом 2022-го року це зробити", - каже О. Трачук.
На запитання molbuk.ua, чи передбачене покарання для керівників підприємств, які будуть подавати неправдиві дані щодо працівниць, працівник обласного терцентру зазначив:
"Поки що ніхто нікого карати не буде. Якщо навіть із 50 працівниць подадуть дані тільки щодо 40, це все одно потім виявиться. У нас є плани перевірок підприємств, установ, організацій, під час яких з’ясуємо, чи правдиво надана інформація. Якщо ні, будемо з керівником узгоджувати ці питання".
Раніше Олександр Трачук пояснив,
пояснив, чи означає взяття на облік те, що жінок будуть призивати на службу.
Також він
розповів, чи штрафуватимуть буковинок за ухиляння і чи можна "відкосити".
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
29-01-2022, 20:31
0
2 719