На початку грудня у центрі Чернівців встановили скриньки для буккросингу.
Авторка ідеї – депутатка молодіжної ради при Чернівецькій ОДА Євгенія Іпатій. У реалізації допомогла організація "Волонтери Вижниці". На облаштування скриньок для книгообміну витратили 30 тисяч гривень. Проєкт профінансував Буковинський культурний фонд.
Про це йдеться у публікації "Молодого буковинця" від 20 січня, пише molbuk.ua
Утім, дехто з чернівчан має сумніви щодо того, чи спрацювала ця ідея так, як слід. По-перше, практично одразу почали ламатися деталі: защіпки, дверцята. Багато хто кепкував із вигляду скриньок і називав їх "годівничками", "шпаківнями" і навіть "сільськими вбиральнями", які явно не "тягнуть" на 30 тисяч гривень. Іншим було незрозуміло, що ж то за абревіатура на дверцятах скриньок – "МР". Гадали, що це означає "міська рада" і таким чином, мовляв, обласні управлінці хотіли "потролити" міських на чолі з мером Романом Клічуком. Хоча насправді ця абревіатура розшифровується як "молодіжна рада".
Студентка Софія Бурмей переконана, що ідея буккросингу загалом хороша, хоча їй ще не доводилося користуватися книгами зі скриньки.
"Тільки би люди туди також і клали книги, а не тільки забирали. Знаю, що моїм друзям траплялася всередині доволі непогана українська література. Побільше би таких книг залишали, було би добре. Тому що у нас, на жаль, дуже мало читають якісної української літератури", - вважає дівчина.
"Така ідея потрібна для загального розвитку мешканців, особливо молоді, - переконана чернівчанка Тетяна. – Я не брала нічого зі скриньок поки що. Але цікаво би було почитати якісь детективи, кримінальну хроніку".
"Я навіть якось звідти взяв книжку почитати. Вона російською мовою, називається "Загальні нариси світової історії", - каже гість міста Іван Ковпашко. – Зараз ще її дочитую, хочу взамін якусь свою залишити. Загалом ідея правильна. Та все ж можна би було її дещо краще реалізувати. До прикладу, застібки мають бути міцніші та зручніші, бо ці вже зламані. Та й книги варто ставити якісь нормальні, можливо, комусь справді буде цікаво їх почитати. Хоча не виключаю, що хтось їх може брати для розпалу пічки. Вважаю, такі штуки треба встановлювати біля університетів, якихось культурних закладів. Також можна домовитися з бібліотеками, щоби вони залишали для скриньок книги, які дублюються. Або ж буває, що якісь бібліотеки зачиняються чи переформатовуються і списані книги просто йдуть на макулатуру. Натомість їх можна було би залишити в цих скриньках. Ще можна якийсь квест прикольний придумати з книгами… Між іншим, а що означає ця абревіатура "МР"? Міська рада…?"
Офіційно
"Виставили книги на мороз"
Михайло Крайс, радник голови ОДА з культурних питань:"Серед проєктів БКФ були як і дуже вдалі частини, так і не зовсім. Які з них хороші, а які не надто, - не беруся зараз коментувати. Причин багато – до прикладу, часом реалізація може відрізнятися від опису. Деякі проєкти були, на мою думку, не зовсім правильно відібрані. Можливо, їх не варто було фінансувати. Вважаю, що в договірних зобов’язаннях обов’язково мають бути прописані штрафні санкції. Те ж управління культури може зробити експертизу зреалізованих проєктів, і якщо виявиться, що гроші використані не зовсім ефективно, мали би бути передбачені якісь штрафні санкції.
Стосовно скриньок – сама ідея буккросингу, як на мене, така собі. Я абсолютно переконаний в тому, що ці процеси не можна залишати напризволяще. Якщо і робити такі, грубо кажучи, пункти обміну книжками, то вони мають бути під чиїмось наглядом. Я би схилявся до того, щоби розміщувати їх у квартальних крамничках, скажімо. Адже у кожному мікрорайоні є така невеличка крамниця, до якої всі ходять, тому що всі знають продавчиню, там завжди свіжі продукти і вона завжди підкаже, що краще. То якби в кожному магазинчику була така невеличка полиця з кількома книжками, така ідея могла би працювати.
Крім того, можна переговорити з власниками таких установ як перукарні, де доволі часто доводиться очікувати. Знаю, що жінки там проводять по декілька годин, а то й пів дня. То вони би за цей час могли би книжку почитати. Ось таким чином це може працювати. А виставити книги на мороз у широкому сенсі цього слова – це, вважаю, не зовсім поважне ставлення до книги".
[center]
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
22-01-2022, 21:21
0
4 291