«Молодь працювати не хоче, а хто ще буде?»: як працюють робітники теплокомуненерго у Чернівцях, - МБ

новини / Новини Чернівців
1 899
0

Ігор Шарно працює на підприємстві "Чернівцітеплокомуненерго" вже понад дванадцять років. Він майстер бригади, яка обслуговує мережі від котельні "Південна-3". Ця тепломережа охоплює район, умовно кажучи, від Південно-Кільцевої до Годилова і проспекту Незалежності. Каже, що в бригаді є шість працівників. Це майстер, зварювальники та слюсар.

Майже щодня в місті трапляються витоки тепломереж, тому роботи з їх пошуку, а пізніше і з ліквідації достатньо, йдеться у публікації "МБ".



Найважча робота – пошук витоку

– Наша робота охоплює вулиці Комарова, Південно-Кільцеву, Івасюка, це район від Годилова і до хлібокомбінату. У майстрів ненормований робочий час, а у всіх інших – з 08.00 до 17.00. І у вихідні, звичайно, доводиться працювати, якщо є аварійна ситуація, – розповідає Ігор, – Робота важка. Працював раніше у ЖРЕПі, тут – уже понад дванадцять років. Найважчим зараз є пошук витоків, на це може йти досить багато часу. Та робота є весь рік. Взимку ми ліквідовуємо аварійні витоки, складаємо план робіт на неопалювальний сезон, а влітку вже виконуємо план із ремонту мереж та котелень.



"Молодь довго не затримується"

Пан Ігор каже, що молодь на такій роботі довго не затримується. Він – один із наймолодших працівників підприємства, якому ще нема 50 років.
Каже, що недавно до них прийшов на роботу молодий слюсар, але пропрацював лише місяць.



– Наша основна робота – швидко усувати витоки тепла, щоби чернівчани довго не залишалися без нього. Навіть не пригадую такого випадку, щоб через аварійні ситуації люди на кілька днів змерзали в домівках. Чимало наших працівників скоротили, а тепер вони повернулися, бо ажіотажу йти до нас на роботу немає. Молоді тут працювати не хочуть. У нас працюють люди, яким і понад 70 років. Я – один із наймолодших, – каже Ігор.



Для слюсарів велике значення має розряд, тому щороку вони проходять навчання, а також атестацію для перевірки знань.

– Через те, що робота важка, молодь працювати не хоче. От нещодавно до нас прийшов хлопець-зварювальник. Місяць пропрацював і звільнився. Через важкі умови роботи, бо графік у нас ненормований, доводиться працювати й у вихідні. Молодь до такого не звикла. Зарплати нам ніби підвищили, але якщо не маєш стажу на роботі, це погано. Розряд ще має дуже велике значення. Якщо беруть на роботу з третім розрядом, то зарплата буде нижча. Найвищий – шостий розряд. Тому в нас щороку проводяться навчання, зварювальники складають іспити для здобуття вищої категорії. Вони також проходять атестацію, слюсарі – перевірку знань. Робота в нас стабільна, зарплату вчасно виплачують, а це великий плюс, адже раніше були затримки.

"Часто робимо й не свою роботу"



З 2018 року внутрішньобудинкові мережі були передані з балансу міста на утримання управлінських компаній або ОСББ. Відтоді відповідальність за внутрішньобудинкові мережі лягла вже на власників житла. А теплокомуненерго відповідає лише за зовнішні мережі, які йдуть до будинку. Але часто управлінські компанії не мають спеціалістів, які могли б ліквідувати пориви, наприклад, у підвалі.

– Люди дякують, але не дуже часто. Нерідко ми приходимо і виконуємо роботу управлінської компанії чи ОСББ. Усе, що стосується поломок у будинках, – це не наша зона відповідальності. Хоч якщо таки біда і потрібна допомога, то не залишаємо людей. Наприклад, у грудні стався великий порив у будинку, де борг сягнув вже понад 700 тисяч гривень. Навіть попри це, людей у холоді не залишили, – розповідає майстер.

"Працюю тут, бо хто ж ще буде"



Пан Ігор ділиться, що працювати за кордоном або ж в іншому місті не хоче. Тут його сім’я, рідні. Каже, якщо він поїде, то не буде кому вдома працювати.

– Подобається жити в Чернівцях, тут все ж таки моя сім’я, рідні. Хотілося, щоб місто було чистішим, за кілька останніх років воно стало дуже брудним. Також було би добре розвивати промисловість у місті: будувати заводи, адже це і додаткові робочі місця. Бо молодь зараз бачить, що роботи нема, або ж мало платять, тому і їде за кордон. Але ж треба працювати комусь і тут, – додає чоловік.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

Не перевищуйте швидкість: де у Чернівцях працюють камери, які фіксують порушення ПДР
У Чернівцях завтра перекриють завантажену вулицю: будуть обрізати дерева
Контролювали весь повітряний простір Європи: відомий мандрівник показав колишній секретний об’єкт на Буковині - відео
Витягати з того світу – це просто робота: Чернівецький центр екстреної медичної допомоги очолив рейтинг успішних реанімацій в Україні
ексклюзив
Чернівчан просять достойно провести загиблого солдата Василя Зельмановича
На Буковині модернізують залізничний пункт пропуску через українсько-румунський кордон
Місця вистачає не всім: у яких школах діти навчаються змішано через малі укриття
Нинішній епідсезон на Буковині був важким: від грипу померло четверо людей
Герої Буковини: під час виконання бойового завдання загинув Григорій Малиш
ЧТУ хоче купити три нові тролейбуси за 50 мільйонів гривень

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм