RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Часто коливається напруга? Іскрить електропроводка? Прилади вражають струмом? У компанії «СтоВат» розповіли, чому це відбувається і як можна вирішити проблеми! *

* На правах реклами

Уявити життя сучасної людини без електрики зовсім не можливо. Погляньте хоча б довкола себе – мабуть, зо два прилади на відстані витягнутої руки працюють від розетки, у кімнаті увімкнене світло і, звичайно ж, ваш телефон підключений до wi-fi. Це уже настільки банальні речі, що на них ми навіть не акцентуємо свою увагу. А от коли з невідомих причин постачання електроенергії припиняється, ми задумуємося над її необхідністю. Ні одяг випрати, ні телефон зарядити, ні каву приготувати, ні душ прийняти, а якщо у вас до того ж електричне опалення – то і не зігрітися. Щоб уникнути конфузів з електропостачанням, потрібно на етапі ремонту чи будівництва вирішити усі питання, які можуть провокувати перепади напруги, вибивання автоматів чи навіть виникнення пожежі. Що потрібно знати про розведення електропроводки і які заходи допоможуть запобігти надзвичайним ситуаціям, нам розповіли фахівці компанії "СтоВат".

"СтоВат" – електромонтажна компанія, яка уже понад сім років працює у Чернівцях. Хоча проблеми електропостачання ця команда фахівців вирішує більше двадцяти років. Сьогодні "СтоВат" займається електромонтажем у цегляних та дерев’яних будинках, ландшафтним та вуличним освітленням, встановленням грозозахисту та заземлення, монтажем електропідлоги та ліній електропередач на опорах. Як правильно підібрати кабель та що робити, аби напруга не коливалася – далі.



– Для початку розкажіть, коли найкраще здійснювати електромонтажні роботи в домі та навіщо замінювати електропровдку?


– Загалом кожна людина має свій певний план і береться за електромонтажні роботи, коли має на них час і кошти. Звичайно, краще здійснювати їх на початкових етапах ремонту, якщо це жиле приміщення, або по завершенню будівництва, якщо це новобудова. Такий підхід до роботи вигідний тим, що електрики не пошкодять декоровані стіни і не зриватимуть шпалери, щоб розвести кабель. А це зекономить бюджет.

Пам’ятайте, кожен власник квартири чи будинку правильними діями може унеможливити виникнення проблем із електрикою. Як це зробити? На диво, усе абсолютно просто – переїжджаючи до нового помешкання варто запросити спеціалістів, щоб ті перевірили стан електропроводки та вирішили проблеми, якщо вони є. Нехтувати навіть незначним замиканням чи ледь помітними перепадами напруги не можна, бо чим більше приладів ви підключатимете до мережі, тим гіршою ставатиме ситуація. Якщо ви знаєте, що в домі стара алюмінієва проводка, її бажано замінити. Справа в тому, що з часом вона зсихається і часто провокує виникнення пожеж. Тим паче, алюмінієві кабелі не розраховані на навантаження, яке спричиняє сучасна техніка. Тому тепер, приступаючи до електромонтажних робіт, бажано з’ясувати, орієнтовно скільки і яких приладів у вас буде, і лише потім підібрати переріз проводів.



– Який кабель краще обрати для проводки?


Якщо ви не електрик, то самостійно обирати кабелі ми б не радили. Тут навіть поради знайомих чи сусідів будуть безпідставними, адже у вас може бути значно більше побутової техніки, електричний котел та підлога з підігрівом. А це чинить в рази більше навантаження на проводку. Компанія "СтоВат" працює із кабелями ВВГнг та ВВГнг-LS. Використання тієї чи іншої моделі залежить від типу будови, а переріз проводу від прогнозованого споживання. Важливо, що усі перераховані кабелі не підтримують горіння та є безпечними для розведення в домі.



– Чи відрізняється електропроводка в дерев’яних будинках?


Матеріал, із якого збудовано дім, до речі, відіграє важливу роль у електромонтажних роботах. Цегляні будинки загалом більш стійкі до погодних явищ і стихій, а отже менш вибагливі до підбору кабелю. Що стосується дерев’яних споруд, то, як відомо, із електрикою у них треба поводитися дуже обачно. Для проводки в таких оселях найчастіше використовують кабель ВВГнг-LS, який зовсім не підтримує горіння. Крім того, його ще треба захистити додатковою ізоляцією – металорукавом. Наприклад, ми використовуємо рукав покритий вініловою ізоляцією, що вважається максимально безпечним. Якщо в цегляному будинку можна використати звичайні підрозетні коробки, то в дерев’яних треба використовувати ті, які витримують температуру в 600 градусів. Також варто пам’ятати, що у дерев’яних будинках не повинно бути з’єднувальних коробок. Усі з’єднання повинні бути або в підрозетних коробках, або виведені по прямій лінії на щиток.

– Чому трапляються стрибки напруги і як вирішити цю проблему?


Мерехтіння світла, уповільнена зарядка пристроїв, робота приладів у пів потужності – ознака того, що із напруго проблеми. Найчастіше вона занижена від того, що підстанція та електромережі, до яких підключена квартира чи будинок, просто перевантажена. Щоб це виправити, ми рекомендуємо встановлювати стабілізатори напруги, які позбавлять вас від таких неприємностей. Загалом існує два типи такого обладнання – симісторні та інвенторні. Останні гарантують стабілізацію з точністю до 0,5% на виході, тобто напруга в помешканні взагалі не буде коливатися. Що стосується симісторних стабілізаторів, то вони мають різну кількість ступенів – 8, 12, 16, 24, 36. І чим більший ступінь – тим точніша стабілізація. Для звичайних побутових приміщень найкраще підходить 16-ступеневий і вище симісторний стабілізатор або інвенторний, який має довічну гарантію від виробника.



– Часто взимку у приватних будинках пропадає електрика? Як бути в таких ситуаціях?


І справді, зимовий період – дуже нестабільний у питанні електропостачання. То бригади з обленерго чистять лінії, то через штормові попередження вимикають подачу енергії, то проводи обриваються через обледеніння. Чудовою альтернативою підключенню до мережі є встановлення генераторів. У час, коли з невідомих і непередбачуваних причин припиняється подача електроенергії, ці прилади стають дуже затребуваними. Як відомо, генератори бувають із ручним запуском, коли потрібно самостійно його вмикати і заводити. Однак останніми роками все більше ми практикуємо встановлення автоматичного обладнання, яке саме заводиться, перемикає світло з вуличної лінії на себе, а коли з’являється підключення до мережі – приймає його, запускає роботу всіх приладів і самостійно глушиться.

– Чому пральна машинка іноді б’є током? І що зробити, аби цього уникнути?


У приладах, що обертаються, механізмах, що рухаються, наводиться статична напруга. Наприклад, автомобіль б’є током чи шерстяний светр тріщить та іскрить – це все статична напруга. У пральних машинах вона також деколи наводиться, і ми це відчуваємо на собі. Щоб цього уникнути, потрібне якісне заземлення. Крім того, якщо в приладі сталися технічні несправності, і напруга з’явилася на його корпусі, то заземлення і тут вас захистить. Воно вважається якісним, коли його опір становить не більше 4 Ом.



– Як захистити дім від грому та блискавки?


Часто, коли починається гроза, ми спішимо витягувати з розеток усі прилади. Таким чином хочемо вберегти їх від можливого замикання. Така обачність, звичайно, дуже похвальна, але встановивши надійний грозозахист можна бути спокійними і при поганих погодних умовах. Загалом він складається із двох окремих систем – блискавкоприймача і грозорозрядника. Щоб їх вмонтувати слід зробити окремий контур заземлення, приєднати до нього усі металічні елементи покрівлі, водостічних труб, штирі із даху, які й прийматимуть весь імпульс та перенаправлять його в заземлення. Також здійснюючи монтаж грозозахисту, ми б рекомендували встановити і реле напруги. Цей прилад у десятки разів дешевший від стабілізаторів, але не менш надійно оберігає дім від перепаду напруги. Наприклад, коли взимку обриваються проводи через обледеніння, і на будинок падає напруга 380 Вольт, то усі прилади, які будуть підключені до розеток, завдяки реле будуть захищені.

Якщо ви помітили інші проблеми, пов’язані з подачею електроенергії, то фахівці компанії "СтоВат" теж знайдуть спосіб їх вирішити.

Детальніше за тел.: 095 689 16 94
Адреса: м. Чернівці, вул. Комарова 13-Б

Instagram: 100vat.elektromontazh
Facebook: StoVat.elektromontag
Редактор: Марія Фернюк
15-12-2021, 08:52
Коментарів 0 Переглядів 5 491

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.