Тропічний шторм "Іда", який завдав серйозної шкоди штату Луїзіана на півдні США, обрушився також на штати Нью-Йорк і Нью-Джерсі.
Ураган забрав життя близько пів сотні людей та завдав дуже значних матеріальних збитків. Тисячі будинків та автомобілів опинились під водою, пише
24 канал.
Очевидно, що більша частина затопленого автотранспорту невдовзі може опинитись на аукціонах, з яких українці охоче купують вживані “битки”.
Велика кількість автомобілів дуже серйозно постраждали від води. Деякі з них підтоплені частково, інші повністю. Також багато автомобілів було пошкоджено в результаті падіння дерев, стовпів, дахів та іншого.
Покупка підтопленого автомобіля створює для нового власника величезну кількість проблем. Саме тому краще утриматись від придбання такого авто.
Ось кілька порад, як їх можна розпізнати та не придбати собі клопоту, замість транспортного засобу.
Навіть якщо на момент купівлі автомобіль-потопельник справно працює і не має очевидних ознак проблем, вони обов’язково з’являться у найближчому майбутньому.
Від води найбільше страждають лакофарбове покриття, механічні компоненти з рухомими деталями, мотор і трансмісія, а особливо – електроніка та електрика. Уважний огляд машини перед купівлею та знання цих порад допоможуть уникнути можливих проблем.
1. Перевірте походженняЯк правило, проблемні та потенційно проблемні автомобілі транспортують якнайдалі від місця, де трапилась висока вода, аби покупцеві навіть на думку не спало, що машина може мати подібні проблеми. Якщо автомобіль прибув із США, відвідайте сайт Carfax для безкоштовної перевірки пошкоджень від паводків на основі попереднього стану реєстрації.
2. Використовуйте державні бази данихПеревірити історію автомобіля також можна за державними реєстрами – для авто із США це Національна інформаційна системи прав власності на автомобіль або служба перевірки VIN Національного бюро страхових злочинів. Чиста історія не є доказом того, що автомобіль не був затоплений, а якщо історія авто погана – краще відмовитись від цієї покупки. Подібні сервіси існують і для європейських автомобілів: VINspy або AutoDNA допоможуть у цьому.
3. Проведіть перевірку запахуЯкщо є підозри пошкодження автомобіля водою, почніть із “випробування на нюх” – якщо в салоні тхне суслом, цвіллю, грибком, сирістю – навряд чи це трапилось, через потрапляння кількох крапель дощу. Інтенсивний запах дезодоранту може свідчити, що один із вищеназваних запахів намагались замаскувати.
4. Перевірте текстильДобре перевірте килими, оббивку та запасні шини. Вони затхлі, забруднені або мають ознаки того, що вони запеклися брудом? Або навпаки – вони виглядають як щойно замінені? У такому разі, цей автомобіль – не ваш варіант.
5. Перевірте під сидіннямиОскільки під час висихання пошкодженої водою машини сидіння часто знімаються, вони можуть багато чого виявити. Знайдіть болти, якими кріпляться сидіння – вони можуть показати пошкодження від викручування, іржу чи інші ознаки приховування затоплення.
6. Перевірте під капотомПошкодження від води часто виявляється простим підняттям капота. Мутне картерне масло, забруднені паперові повітряні фільтри, захист картера або внутрішні крила – це можливі ознаки.
7. Перевірте світлоПроінспектуйте фари та задні ліхтарі: чи є докази води всередині? Вони туманні? Вода всередині головного або заднього ліхтаря не обов’язково є ознакою затоплення. Іноді вони протікають або утворюють конденсат всередині, особливо в середовищах, схильних до різких перепадів температури.
8. Перевірте закуткиОгляньте кути під капотом, приладовою панеллю, у багажнику або всередині панелей кузова. Проведіть пальцем по важкодоступних (а отже, важких для чищення) місцях. Там можна виявити звичайний бруд або мул.
9. Перевірте гайки та болтиІржаві головки гвинтів та болти під панеллю приладів або в інших прихованих місцях можуть бути ознаками пошкодження. Зазирніть під килимове покриття підлоги, якщо це можливо.
10. Перевірте ходову частинуУ днищі машини є гумові зливні пробки. Якщо вони зняті – це не добре. Чи зняли гумові зливні пробки з нижньої сторони автомобіля? Подивіться, чи є ознаки бруду в місцях, куди він міг потрапити лише у разі затоплення?
11. Тест-драйвНарешті, випробуйте автомобіль у тест-драйві, щоб дізнатись, як він працює. Не забудьте перевірити всю електроніку на наявність ознак пошкодження.
Трохи підготувавшись, ви зможете уникнути автомобіля, пошкодженого водою і прийняти правильне рішення.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
11-09-2021, 21:39
0
2 387