Надавати перевагу неспецифічній профілактиці перед медикаментозною радять лікарі. Це зумовлено тим, що природні продукти легко засвоюються організмом людини, на відміну від фармакологічних препаратів, які можуть викликати побічні дії. На цьому наголосив головний лікар обласної клінічної лікарні Володимир Ушаков під час спілкування з журналістами. Зокрема, він детально зупинився на тих рекомендаціях, дотримання яких допоможе буковинцям зміцнити імунітет власного організму та посилити його опірну здатність хворобам. З цією метою в щоденному раціоні кожного краянина мають бути овочеві продукти, багаті на природні фітонциди, – ротунда, цибуля, часник, червоний перець, наголосив пан Ушаков.
Обов’язковими умовами профілактики є і здоровий спосіб життя, відмова від тютюнопаління та від вживання алкоголю, раціональне збалансоване харчування з достатньою кількістю жирів, білків та вуглеводів. Головний лікар обласної клінічної лікарні радить вживати ті продукти харчування, які є характерними саме для нашого краю, тобто шипшину, яблука, грушки, сухофрукти. “Я наголошую, що саме наші продукти мають найкращу імунізуючу дію, – сказав Володимир Ушаков. – Продукти, які не притаманні нашій місцевості, як то банани, або цитрусові, здатні викликати алергічні реакції і тим самим знижувати здатність організму протидіяти інфекціям”.
Найефективнішими засобами посилення імунітету не лише проти гострих респіраторних вірусних інфекцій та грипу, а й проти інших захворювань, лікар вважає настоянку з шипшини (100 г шипшини запарити окропом та настояти протягом 2-3 годин, вживати по 200 мл тричі на день), вживання 3-4 яблук протягом дня та вітаміну С двічі на день. Це і є тією неспецифічною профілактикою, яка збагатить організм всіма необхідними вітамінами та убезпечить від захворювання, відзначив Володимир Ушаков. Про це повідомляє прес-служба облдержадміністрації.
8-11-2009, 19:46
0
2 551