Фахівці народної і нетраиційної медицини дали рекомендації щодо профілактики грипу, повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.
Засоби народної та нетрадиційної медицини, які спрямовані на підвищення імунітету та природньої антиінфекційної резистентності, можуть бути корисні в якості заходів профілактики грипозної інфекції. При цьому найбільш ефективним, за даними комплексного імунологічного обстеження, є використання комбінації фітопрепаратів та продуктів бджільництва.
Найбільш доступними для поширеного використання в умовах загрози епідемії грипу є препарати з ехінацеї пурпурової та настоянка прополіса, що виробляються вітчизняними фармацевтичними підприємствами, доступні за ціною та можуть використовуватися в амбулаторно-поліклінічних та домашніх умовах.
При наявності фонової патології дихальних шляхів (хронічні ларингіти, фарингіти, тонзиліти, бронхіти) в період загрози грипозної епідемії доцільно застосовувати з метою профілактики комбіновані фітозбори поряд з продуктами бджільництва. До цих продуктів бджільництва відносяться, зокрема, забрус (це зрізані смужкою верхні кришечки запечатаних медових стільників), прополіс, подмор бджіл, перга, квітковий пилок та інші.
В якості фонового заходу, що сприяє підвищенню імунної реактивності організму, покращує антитоксичну функцію печінки та підвищує стійкість кровоносних капілярів, в період загрози грипозної епідемії доцільно вживати зелений чай з медом та лимоном. За даними дослідження, вже 30-40 днів систематичного вживання зеленого чаю з натуральним бджолиним медом (бажано з липовим або ехінацеєвим), лимоном та іншими фітопрепаратами є достатнім, щоб суттєво покращити показники як системного (загального), так і місцевого (мукозального) імунітету, та виходячи з цього, суттєво знизити ймовірність захворювання на грип та інші ГРВІ.
http://moz.gov.ua/ua/main/?docID=14004
6-11-2009, 08:11
0
2 414