Однією з причин глобальної економічної кризи стало десятилітнє скорочення заробітної плати в світі. Про це йдеться в оновленій редакції "Глобальної доповіді про заробітну плату за 2009 р." Міжнародної організації праці (МОП).
На думку авторів доповіді, саме роки стагнації зростання зарплати в порівнянні зі зростанням продуктивності та зростаючою нерівністю стали одним з факторів, що призвели до кризи, тому що в цих умовах єдиним способом для домогосподарства розширити своє споживання стає позичання коштів.
МОП в майбутньому рекомендує владі та бізнесу відновити взаємозв'язок між зростанням продуктивності і збільшенням заробітної плати для забезпечення економічної та соціальної стійкості.
Як відзначає МОП, особливу стурбованість у плані впливу кризи на заробітну плату викликає затримка зарплати. У таких країнах, як Україна, де ця проблема існувала і раніше, криза може призвести до подальшого погіршення ситуації.
Зазначимо, що за даними Європейського банку реконструкції та розвитку, Україна найбільше постраждала від глобальної фінансової кризи серед країн Східної Європи та Центральної Азії.
За даними ЄБРР, глибину кризи в Україні зумовило декілька чинників. Крім глобальної фінансової кризи, це – падіння попиту на її продукцію за кордоном, падіння світових цін на сталь та хімічні добрива – головні статті українського експорту, а також зростання цін на імпортований газ. Про це повідомляє ТСН.
4-11-2009, 14:24
0
1 708