Вулиця 28 червня у Чернівцях колись з`єднувала центр міста - район площі Ринок - із правобережною припрутською дорогою.
Назву отримала після відвідин Чернівців Францом I Франценгассе.
З кінця 1918 року мала назва "11 листопада", в цей день румунські війська зайняли Чернівці. Пізніше, вже за традицією, її назвали "28 червня", оскільки в цей день у 1940 році радянські війська увійшли до міста.
Документи засвідчують, що в 1832 році тут було виділено грунт для "прокладання вулиці від темниці до Єпископської вулиці". Тут проживали викладачі університету, гімназій, ліцеїв і народних шкіл, службовці та інші досить заможні жителі міста, позаяк тут знаходились найважливіші навчальні установи того часу. Тому вона завжди перебувала під пильним оком магістрату.
Наразі тринадцять споруд належать до пам`яток архітектури місцевого значення. Сюди входять прибудинкові будинки під № 3, 33 та житлові будинки за № 38, 46 та інші.
На розі з вулицею Марка Вовчка ( колишня вул. Св. Івана) стоїть цікава будівля, в якій розташована Чернівецька філія Львівського технікуму залізничного транспорту. 15 вересня 1929 року тут розпочалося будівництво "Сиротинця Йозефінум у Чернівцях". Тут знайшли притулок усі сироти Світової війни, які залишилися без засобів існування.
Проте дітям-сиротам та біднякам німецького походження недовго довелося проживати в цьому будинку, адже з приходом радянської влади буковинські німці були переселені до Німеччини, а в ньому продовжував працювати дитячий будинок.
У 1945 році його передали для технічної школи (залізниці). І донині ця будівля служить для цього.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram