А ви не соромитеся усміхатися на усі 32? Кожному відомо, що від стану зубів залежить якість нашого життя, а сяюча посмішка додає впевненості та підвищує самооцінку. Звичайно, не усі народжуються із ідеально рівними зубами та білосніжною посмішкою, тут керує природа та генетика. Однак сучасна медицина дозволяє скорегувати певні зубо-щелепні дефекти та що не менш важливо – попередити серйозні патології. Про важливість профілактичних оглядів у ортодонта, фактори, що сприяють викривленню зубів у дітей, на які варто звернути увагу батькам, профілактику ортодонтичних захворювань та чим можливо виправити нерівні зуби, розповіли у стоматологічній клініці Life Dent.
– Коли вперше відвідати лікаря-ортодонта?
Перший профілактичний огляд у ортодонта зазвичай зумовлений пильністю батьків. І це правильно, адже саме мама чи тато можуть першими помітити проблеми із розвитком зубів у дитини. Тому якщо ви звернули увагу на те, що ваш малюк часто дихає ротом, постійно смокче палець, закушує губу, гризе нігті або не може відмовитися від пляшечки в перші два роки життя – це явні ознаки того, що час звернутися до спеціаліста, – пояснює стоматолог Ірина ДІОРДІЙЧУК. – Асоціацією ортодонтів України рекомендовано вперше показати дитину лікарю-ортодонту в 5-6 років. Адже саме в цьому віці молочні зуби починають випадати і змінюватись на постійні, тому лікар може чітко помітити перші ознаки щелепно-лицьової патології і вчасно їх скоригувати за допомогою пластинок, трейнерів. Вони допомагають вирівняти зубний ряд, позбутися шкідливих звичок та натренувати м’язи обличчя.
– Чи правда, що виправити нерівні зуби можна лише у дитячому віці?
Сьогодні в ортодонтії немає ніяких вікових обмежень. Проте слід розуміти, що в дорослому віці лікування є довшим і складнішим. Інколи лікарі здатні лише компенсувати певну зубо-щелепну аномалію (зробити її менш помітною). Для лікування дорослих пацієнтів у своїй практиці ми використовуємо незнімні брекет-системи, елайнери (прозорі капи), системи ортодонтичних мікроімплантів та певні незнімні ортодонтичні апарати. Варто також врахувати, що результат залежить не лише від підібраного лікування, а й від кваліфікації і професійності лікаря. Адже метод та матеріали – це лише інструмент у вмілих руках справжнього фахівця, – говорять у клініці Life Dent.
– Коли краще ставити пластинки, а коли брекети?
У переважній більшості випадків пластинки використовують у дитячому віці (від 5-6 до 13-14 років). Це дає змогу відкоригувати неправильний прикус на перших етапах його формування та уникнути ортодонтичного лікування у дорослому віці. Брекети переважно встановлюються в більш дорослому віці, коли у пацієнта уже прорізались постійні зуби, на термін від 1,5 до 3 років.
– Чим небезпечний поганий прикус?
Поганий прикус небезпечний не лише з естетичної точки зору. Нерівні зуби – це не головна проблема, більш серйозні патології насамперед пов’язані з неправильним розвитком щелепи, передчасним стиранням емалі, труднощами з пережовуваннями їжі, асиметрією обличчя та дефектами вимови, – застерігає лікар-стоматолог Ірина ДІОРДІЙЧУК. – Слід чітко розуміти, що через погані звички малюка у нього можуть виникнути серйозніші проблеми – нечітка вимова, неправильно сформована постава чи викривлення хребта. Перераховані недоліки не пройдуть з віком, а навпаки – прогресуватимуть, якщо не надати цьому значної уваги.
– Чи існують правила з профілактики ортодонтичних захворювань
Будь-яку проблему зі здоров’ям легше попередити, ніж лікувати. Що стосується профілактики ортодонтичних захворювань, то вона полягає у своєчасній діагностиці, а пізніше – в усуненні або корекції несприятливих факторів. Часто дитячі хвороби, порушення обміну речовин, а також шкідливі звички є причинами виникнення аномалій зубо-щелепної системи. Щоб бути абсолютно впевненим у здоров’ї ротової порожнини, не потрібно нехтувати регулярними оглядами у дантиста (раз у 6 місяців), періодичною професійною гігієною і, звичайно, ж щоденним домашнім доглядом за зубами.
Належний догляд за зубками та дружба зі стоматологами є запорукою гарної і здорової посмішки! Батьки, які ретельно стежать за зубами малюків, роблять великий внесок у їхнє майбутнє. Адже рівний зубний ряд у майбутньому позбавить вашу дитину від комплексів, додасть впевненості, а також дозволить проявляти свої емоції вільно, без переживань, що під час розмови будуть помітні зуби. Пам’ятайте, усі успішні та щирі люди усміхаються широко! Крім того, людина із білосніжними зубами завжди виглядає доглянуто і статусно. Тому лише від вас залежить, яке враження справлятимете ви і ваші діти своїми посмішками.
Ліцензія серія АВ № 567363 від 8.11.2010р. МОЗУ
Ми знаходимось за адресами: м. Чернівці, просп. Незалежності, 114-А м. Чернівці, вул. Головна, 35 Т.: (066) 298 20 08, (068) 189 20 08 LifeDent.cv@gmail.com Instagram: @lifedent.cv
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.