Народження дитини вносить у життя пари потужний енергетичний заряд. Чому ж в реальному житті у новоспеченої мами часто просто не залишається часу — та й бажання — на близькість із чоловіком?
Сексологиня, психологиня і мама трьох дітей Світлана Пашкевич розкриває можливі причини і дає ключі, які допоможуть змінити ситуацію, пише
ТСН.
Поява в сімейній системі нового учасника — дитини — автоматично змінює усталені схеми. Природою ця подія задумана як найсильніше перезавантаження взаємин між подружжям із подальшим виходом на новий рівень ще більшої близькості і сили.
Однак тут багато що залежить від того, як саме пара проживає два ключові етапи: вагітність і, власне, пологи.
Як не допустити любовного трикутника?
Сьогодні про користь "вагітного" сексу все частіше говорять і лікарі з точки зору фізіології, і психологи з позиції взаємин у парі. Поясню з метафізичної точки зору.
Найбільш сильною життєвою (вона ж — сексуальна) енергією володіє саме вагітна жінка. А під час вагітності енергетичні оболонки майбутніх батьків зливаються.
Відповідно, чоловік буквально іскриться від сексуальної енергії, отриманої від своєї жінки. І якщо вона його "усуває від тіла" — здогадайтеся, що відбувається?
Чоловік — суцільний ходячий секс, іодночас він не задоволений дружиною — на такий об'єкт інші самки злітаються як метелики на вогник! Скажу прямо, далеко не кожен чоловік здатний гідно витримати такий шквал жіночої уваги і не зробити помилку.
Якщо у вагітної пари немає сексу, з імовірністю 95% виникне любовний трикутник. Вас такий стан справ не влаштовує? Беріть ситуацію в свої руки — до того ж буквально!
Так-так, мої дорогі, навіть якщо лікар заборонив інтервагінальне проникнення — у вас залишаються руки, губи, ступні, волосся, шовкові косинки, намиста...
Інтимні стосунки між майбутніми батьками важливі не тільки з точки зору підтримки вогню в парі. Це також архіважливий процес для малюка.
Скорочення матки під час оргазму і пологів ідентичні (природно, інтенсивність різниться) — так що відбувається природна тренування. Крім того, здійснюється імпринтинг: тато любить маму, мама любить тата — весь світ мене любить!
Також хочу відзначити зі свого досвіду роботи психологом: в тих парах, де були здорові інтимні взаємини під час вагітності, новоспечені батьки "включаються" в батьківство одразу ж, а не протягом трьох років, як каже нам класична психологія.
На хвилях окситоцину
У жінки в період лактації сексуальне бажання нерідко знижується — і це природно. Причина тому — гормон пролактин, який гальмує вироблення тестостерону, який відповідає за пристрасть.
Додайте до цього гормон любові окситоцин. У новоспечених матусь його рівень просто зашкалює, що допомагає встановленню близькості з дитиною — але з іншого боку, спілкування з малюком може стати важливішим інтиму з чоловіком.
Наприклад, коли дитина смокче груди, окситоцин виробляється особливо потужно — і для жінки це може стати заміною сексу. Це нормально — попервах.
Однак важливо дотримуватися балансу енергій в парі: мама з татом і їхні стосунки — на першому місці, а дитина харчується і насичується від цього джерела любові.
Тоді все буде в гармонії. Безумовно, незрілість подружжя, ускладнення під час пологів або кесарів розтин можуть викликати певні проблеми. Однак хочу сказати, що всі вони вирішуються.
Ніколи не пізно почати працювати над взаєминами — результат того вартий!
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
28-05-2021, 00:45
0
2 546