Нове дослідження серед людей старше 80 років показало, що кількість антитіл (відповідь гуморального імунітету) після щеплення Pfizer і AstraZeneca приблизно однакова. Але Т-клітинна пам'ять імунітету суттєво відрізняється, пише BBC.
Дослідження в Бірмінгемі, в якому взяли участь 165 людей у віці 80-99 років, є першим, яке на сьогодні безпосередньо порівняло реакції антитіл до двох вакцин, що застосовуються у Великій Британії. Усі учасники жили незалежно, і їх кров тестували через п’ять-шість тижнів після першої вакцини, щоб визначити, як реагували захисні сили їх організму.
Дослідники виявили специфічні до білка коронавірусу антитіла, наявні у 93% людей після вакцини Pfizer та у 87% людей після вакцини AstraZeneca.
Іншу частину імунної відповіді організму — виявлену в Т-клітинах — спостерігали у меншої кількості людей після обох вакцин, але вона була втричі сильнішою після щеплення AstraZeneca, ніж після Pfizer.
Вчені кажуть, що поки не ясно, що означають реакції Т-клітин для захисту від Covid-19 у довгостроковій перспективі. Вважається, що Т-клітини можуть допомогти захистити від важкої інфекції або від різних варіантів вірусу.
"Висновки подають надію, оскільки багато країн, включаючи Велику Британію, вирішили відкласти введення других доз", - розповів автор дослідження та головний дослідник Британського консорціуму з імунології коронавірусу (UK-CIC) і професор гематології в Бірмінгемському університеті професор Пол Мосс.
Дослідження також виявило величезну відповідь антитіл у людей, які вже перенесли коронавірусну інфекцію під час вакцинації — у 600 разів вище, ніж у інших людей.
В Україні вакцинація від COVID-19 стартувала 24 лютого. Першим щеплення отримав лікар із Черкас — вакциною Oxford/AstraZeneca (Covishield) з Індії. Її Україна отримала 500 тис. доз.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
21-04-2021, 12:39
0
3 636